Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csak növényes akváriumba mi...

Csak növényes akváriumba mi kell? Próbáltam utánanézni neten, de elvesztem a rengeteg információban.

Figyelt kérdés
Van egy régi, kicsi akváriumom, kb. 15 liter. Tudom, hogy halakat nem lehet benne tartani. Csak növényeket szeretnék. Olyan növényt keresek, amihez nem kell külön CO2-t adagolni a vízhez. Tudtok ilyent mondani? Milyen szűrőt vegyek? Belső szűrőt szeretnék. Világítás kell? Fűteni ugye nem kell a vizet?

2019. aug. 21. 18:06
 1/1 Skid05 ***** válasza:

Gondolom a „Világítás kell?” mondatod végén az pont akart lenni és nem kérdőjel., mert ha nem akkor az egész projekt egy nagy kérdőjel egyelőre. A varázsszó a fotoszintézis.

A belső helyett akasztóst javaslok, ekkora méretben a látványból és a hasznos térből is elvesz előbbi nem is keveset. Fűtéssel nem számolnék.

Fény: kisebb akváriumoknál bátrabban meg lehet közelíteni az 0.7-0.8 w/l értéket, persze ahhoz illő tápozás, szűrőanyag és vízforgatás kell, az ammónia ekkora víztömegben semmi perc alatt algakaja lesz, tehát minél kevesebb időt kellene ebben a formában töltenie. Üvegre csíptethető lámpák jönnek szóba, 6000-6500K.

Nem írtad, hogy lágy vagy egyáltalán milyen vizes (GH, kH???) lesz, ez jóval nagyobb limitáló, mint a co2. Pl a lágy vizet ebben a méretben ioncserélttel is meg tudod oldani, több helyen kapható olyan 70 Ft/l áron. Növényzetet ennek ismeretében lehetne ajánlani.

Ha mindent újonnan veszel akkor egész szép költség összejön, elméleti alapozást ne hagy ki, költségkímélő, és még ezután is szép feladat lesz 15 literben esztétikus egyensúlyt fenntartani.

2019. aug. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!