Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért bújkálnak a sügereim a...

Pipko kérdése:

Miért bújkálnak a sügereim a fény elől? 4-5 napja vannak nálam, de nem igazán szokják meg a helyet illetve szerintem a fényt. Mind a kövek alatt bújkál így látványtalan. Ahonnan hoztam is volt fény ott elvoltak. (mpanga)

Figyelt kérdés

2019. szept. 11. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Látványtalan... A látvány miatt vetted magadhoz?... No comment.
2019. szept. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként az afrikai sügérek kifejezetten fénymániások, talán csak meg kell szokniuk az új helyüket és helyzetüket.
2019. szept. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ez a dolguk, különben nem maradnának életben az élőhelyükön. Ha mozgást és árnyékot látnak spuriznak a kövek közé, alá. Természetesen idővel bátrabbak lesznek de a ha hirtelen közeledsz a 10- éves halak is elbújnak de azok már csak rövid időre és hamar előjönnek ha ha nem kalimpálsz az akvárium előtt. Nem a fény zavarja őket hanem a mozgás és persze ezt a szokatlan környezet is fokozza. Megoldás: óvatos közeledés, sok barlang és bújóhely én növényzetet is telepítettem annak ellenére, hogy a többség nem teszi, főleg mohákat, páfrányokat, balatoni zöld algát, tüskéshínárt és vízikalászféléket.
2019. szept. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!