Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 60 literes akváriumba való...

60 literes akváriumba való szűrő/levegőztetővel lenne kérdésem. Kezdő akvarista vagyok, három hónapja foglalkozom az akvarisztikával. Baj ha a nem bocsát ki buborékokat?

Figyelt kérdés
A szűrő/levegőztetővel lenne egy olyan kérdésem,hogy jó ha nem bocsát ki buborékokat vagy nem. Feltétlenül szükséges vagy nem? Guppi, xifó, neon és algaevő halaim vannak. A szűrő rendszere valószínüleg jól működik de nem értek hozzá. A szűrőm neve Carlo 600.

#akvarisztika #Szűrő/levegőztető
2019. szept. 18. 16:41
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Gondolom,hogy a buborékok a halak lélegzésére szolgálnak, ezért kérdem,hogy ezek a halak a felszínről tudják venni az oxigént vagy nem? A víznek folyamatosan van mozgása,mert megy a szűrőrendszer csak nem ad ki buborékokat.
2019. szept. 18. 16:49
 2/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Nem a buborékok a lényeg hanem az ,hogy fodrozva legyen a vízfelszín, erre pedig elég egy esőztető cső is. A felszín mozgatása elég gázcserének.

Egyébként a 60 liter a 4 halból 3-nak kevés, lásd: algaevő (gondolom anci) 90L, szifó 100-150L, neon 80L. Azt is kellene tudni ,hogy miből mennyi van mert mondjuk neonból illene 10-15 mert rajhal.

A további gondok elkerülése érdekében légyszives írd le ,hogy pontosan miből mennyi van s a takarítási módszereidről is írj (mind a szűrő mind az akvárium takarításáról) illetve milyen a növényzet, világítás stb.

Bővebbek az akvarisztikáról s halaid igényeiről: [link] ; [link] ; [link] ; [link]

2019. szept. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A szűrőnek elsődleges feladata a víz átáramoltatása olyan nagy felületű porózus rendszeren, amelyben a megtelepedett mikroorganizmusok felveszik az áramló vízből a számukra hasznosítható biológiai bomlástermékeket, ezáltal tisztítva a vizet.Már a fodrozódó vízfelszín is elegendő oxigént juttat a vízbe a növényeken kívül.
2019. szept. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A carlo 600-as is tud bubiztatni.

De ahogy elhangzott, nem fontos. Nem maguk a buborékok oldódnak be a vízbe, hanem a felszínt törik meg, elősegítve a gázcserét.

Ha a kiáramló víz ugyanezt megteszi, tehát aktívan fodrozódik, az normális hal létszám mellett elegendő gázcserét biztosít.

Egyébként a xifók nagyon nagyon nem 60 literbe valóak!

2019. szept. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Többszörösen túltelepített akvárium esetén lehet szükséges a levegőztetés ami 60 liter esetén mondjuk 60 kifejlett guppit jelent. ;)
2019. szept. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

És mi van ha alulszűrt? A nitrittől megfulladnak...

Az a szűrő pont alkalmatlan biológiai szűrésre. Nagy átfolyás, minimális szűrő anyag.

2019. szept. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Skid05 ***** válasza:

Ehhez a szűrőhöz gyárilag van esőztető ha minden igaz, mellé meg felesleges a külön levegőztetés. Az esőztetőnek pár centire a felszín alatt kellene lennie, srégen felfelé irányított lyukakkal.

Ami a szűrő működését illeti, a szűrőtöltet illetve annak tisztítási gyakorisága sokat elmond a szűrésről. Tehát meg kell nézni, hogy bebarnult-e a szivacs és ha igen mikor (hányadik héten) kezdi el annyira fojtani a szűrőt, hogy az áramlásban is visszaköszön. 4-5 hét lenne az optimum.

Ha túl gyakran kell nem jó, mert a baciflóra sűrűn sérül a pucolással, jelzi, hogy túltelepítés van, nincs elég szűrőfelület a baciknak. Ha túl ritkán kell, az meg azt jelezné a te esetben ennyi halnál 60 literben, hogy a szűrőből kimosódnak a bacitelepek, túl erősen szívja át a vizet a szivacson.

A fent már taglalt nem ideillő halfajoktól meg kellene válni, ahogy fejlődnek az egész rendszer életképességét, fenntarthatóságát kockáztatod. Tartsd meg a guppik hímjeit és törpe páncélos harcsát nézz melléjük.

Ha kezdőként kérdés merül fel azt meg ne az eladónak tedd fel, esélyes, hogy nem a halaknak akar jót.

2019. szept. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Tehát, már többet tudtam meg innen,mint az üzletből ahonnan vásároltam.

Ott nekem azt mondták,hogy egy 60 literes akváriumba bőven jó lesz 4 xifó, az elején volt 4 guppi de 2 zebra hallal össze verekedték és mind a két zebra és két guppi bak meghalt, tehát maradt két anyuka és azóta már négyszer szültek. Most pontosan nem tudom mennyi guppim van,mert egyszerűen annyi kicsi lett a második szülésből,hogy még nem tudtam megszámolni,de valószínüleg több van mint 25. Van 2 alganyaló azoknak a pontos faját nem tudom. Van két neon színű halam, nem neon halak csak a színe neon, a faját nem tudom, csak azt mondták,hogy ezeket össze lehet tenni egy 60 literes akváriumba.

2019. szept. 22. 12:04
 9/17 A kérdező kommentje:

A szűrő és a melegítő eggyütt járt az akváriummal, de nekem még a működését és összerakását sem magyarázták el. Mindent magamtól kellett megtanuljak.

Továbbá azt mondták,hogy minden héten részleges takarítást kell csináljak és egy hónapba egyszer teljest. Az egy hetes abból ál nálam,hogy olyan 20 litret leveszek a vízből és a szűrőt kitisztítom( A szivacsot kimosom, és a csöveket is kimosom,mert elég hamar alvásosok be).Ilyenkor szoktam bele rakni a vízbe Aqua Safe nevü ásványi vizet,amiről azt mondták,hogy kell a vízbe,hogy elég ásványi anyag legyen benne. Továbbá még pár csepp Planta Min nevü folyadékot ami a növénynek kell.Egy növényem van annak sem tudom a nevét csak annyit róla,hogy kellene majd valamilyen virága legyen. Az egyhónapi takarításom,pedig teljes vízcsere és ajzat átmosás. Kék és fehér színű köveim vannak. Még van egy olyan problémám is,hogy valahogy a növénnyekkel( mert több volt csak valahogy nem élt még a másik kettő) került egy csiga ami már annyira túlszaporodott,hogy egyébb nincs mindenütt csak csigák. A víz minőségét is annyira rontsák, de egyszerűen nem tudok megszabadulni tőlük.

2019. szept. 22. 12:15
 10/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat elírtam algásodik be a szűrő csöve.

És azt,hogy lehet megnézni,hogy megy-e a vízmelegítő? Mert van mikor elbizonytalanodok,hogy működik egyáltalán.

2019. szept. 22. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!