Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Indítottam egy 125 literes...

Indítottam egy 125 literes élőnövényes akváriumot 2 hete. De sajnos homályos a víz. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Az akváriumban fluval u3 belsőszűrő van 600L/H, a halakat már bele raktam.. A rakok bele víztisztítót akkor is visszahomályosodik.. Valakinek ötlete?

2019. okt. 8. 22:56
 1/8 Skid05 ***** válasza:

Hát nem részletezted túl az egyszer biztos…

Miért vannak benn a halak?

Avagy érett szűrővel/talajjal/vízzel indítottál?

Mióta homályos a víz (halak előtt, után, kezdetektől)?

Hányszor kapnak enni a halak és mit?

Halak: fajok, egyedszám? Egyszerre lettek telepítve?

Szűrőt tisztítottad a két hét alatt?

Milyen töltet van a szűrőben?

Milyen vizet használsz (előkezelt, pihentetett csapvíz, egyéb)?

Növényzet stagnál/életjeleket mutat?

Amennyiben a „víztisztító” egy vízelőkészítőt takar, az hasznos cucc, de sem a nitrifikációs sem pedig az infuzóriás problémákra nem lesz hatással, amíg a kiváltó feltétel(ek) adottak.

Elöljáróban annyit, hogy erős a gyanúm, a halak jóval korábban érkeztek, mint amit a baciflóra ezen a ponton elbírt volna, a felbillent baciegyensúlyból pedig más baktériumok húztak hasznot, őket látod a vízben. Egy extra vízcserét beütemeznék, előzőleg víz pihentetéssel.

2019. okt. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem volt erett.. teljesen új minden benne. A halakat fajonként telepitettem egy hét leforgása alatt.. Van 9 zebradánió, 2 alganyaló aminek a max mérete 10 cm lesz. 7 páncélos harcsa, 5 guppi és 4 mini mézgurámi.. Tetra safestart bacteria-t, tetra aquvasafe-t, raktam a vizbe és stress coatot telepitések előtt, api accu clear-al tisztitottam a vizet ami 1 napra le is tisztitotta.I love fish filter boost-ot öntottem a szűrőbe. a növényeknek semmi baja.. a hínárom 2 cm-röl 20cm re nőtt inditás óta. TETRA PRO ENERGY-vel etetek 2x 1 nap 1 nap kihagyassal 1 héten..
2019. okt. 9. 08:56
 3/8 Skid05 ***** válasza:

Ez rengeteg hal a 2. hét végére, így továbbra is tartom az előzetes feltételezésem: sanszos, hogy a beöntött löttyök ellenére a szűrő nem állt készen a halak jelenlegi létszámára. Abban sem vagyok biztos, hogy a különböző vízkezelők együttes hatása nem játszott közre ebben. Példának okáért a safestart és a filter boost mit tudnak amit a másik nem? A túlöntözött bacikultúra elindíthat egy opálosodást, amire újabb lötty lesz a válasz, egyik vízkezelőt a másik miatt veted be.

Az etetést visszafognám 2 naponta 1x bőven elég lenne, akár felváltva a talajlakókat és a vízközt táplálkozókat, és beiktatnék egy-két hétközi extra vízcserét előkészített vízzel (milyen vizet használsz? GH? kH? celsius?). Esetleg ha van benn friss fa dekor, akkor az is rásegíthet a ködös vízre. A vízcserékkel, a bacik szaporodásával, a növénytömeg növekedésével a ködnek el kéne tűnni.

Ami a halak társítását illeti, a gurámi-dánió-guppi trió nem a legszerencsésebb. Előbbiek nyugodt, békés, párban, háremben tartandó, állóvizekből származó jószágok, utóbbiak sem agresszív, de izgága fajok, akár az előbbi hárem-idill kárára, eredendően áramló folyóvizekből.

2019. okt. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

No3-0, No2-0, GH-8, KH-6-10 között, PH-7,2, Cl2-0

Háromszor cseréltem vizet. Egyszer egy 10%-osat esővizzel még a halak érkezése előtt.. akkor teljesen letisztult a viz..aztan 2 napra ra ujra homaly lett.. utánna 20% csapvíz ami állt 3 napig.. sajnos 10% ot hozzá öntottem friss csapvízből mert túl sok vizet szivtam le az akváriumbol. Most 3 nappal ezelőtt pedig 20% állott esővizet tettem bele.. + ugyan ugy homaly volt tegnap estig. Tegnap este tettem bele accu cleart letisztitotta a vizet szépen de olyan mintha apró porszemek lennének benne kissebb nagyobb méretben.. most azon gondolkodom hogy letakarom az akvariumot.. azt olvastam hogy talan az megszünteti..

2019. okt. 10. 22:47
 5/8 Skid05 ***** válasza:

Milyen teszt értékei ezek? JBL gyorsteszt? Csíkteszt?

Már csak azért, mert a nullás no3 nem feltétlen jelent jót ha megbízható a teszt, pláne ennyi hal mellett, egyben a válasz a ködösödésre is. Ha nh3 akart lenni az megint más.

Az esővizet miként szűrőd meg előzetesen? Városból vagy vidéki forrásból gyűjtöd?

Igen szoktak bevetni 3 napos blackoutot, előtte egy 30-40%-os csere, utána szintén, közben meg elzárni minden fényforrást és etetés sincs. Mivel ezek szerint a növények fejlődést mutatnak, ki fogják bírni, a halak kaja nélkül szintén, az egysejtűek viszont kevésbé.

2019. okt. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
JBL gyors teszt. Viszont helyre állt a rend :) tiszta a víz. :) annyi kérdésem lenne hogy ez a hal mennyiség amit telepítettem, ez csak az első időszakban egyszerre sok.. vagy egyébként is sok egy beállt akváriumba is?
2019. okt. 18. 22:56
 7/8 Skid05 ***** válasza:
Igen a gyorsteszttel érdemi következtetéseket nem lehet levonni. Vélhetően az idő előre haladtával elérte a bacitörzsek száma azt a bizonyos küszöböt, ahonnan már maga is megbirkózik az ammóniával. Alapvetően az időbeliséggel volt a gond, de a mézgurámikat kivenném a társaságból, nem passzolnak a többiekhez és törekednék minél nagyobb növénytömeg - persze egy élhető kiúszótérrel azért - mielőbbi "létrehozásán". Viszont minél nagyobb lesz a növénytömeg a belső szűrő annál jobban fog szenvedni a vízforgatással, ergo egy éven belül azért néznék egy min 800-1000 l/h külső szűrőt akár kéz alól véve, sokat növelne a rendszer stabilitásán.
2019. okt. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem sem tetszik sok okbol a belső szűrő.. már most nézegetem a külső szűrőket.. Fluval 307 re gondoltam.. 90-330 literig jó.. 1150l/H
2019. okt. 19. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!