Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Használ valaki elektromos...

Használ valaki elektromos talajtisztítót?

Figyelt kérdés

Legtöbbször nehezen állok neki a talajtisztításnak, mert az ügyetlenkedésemtől úszik a nappali :(

Lehet hogy az eszközöm rossz (valószínű), ugyanis még nem vásároltam, hanem én barkácsoltam egy 0,5L-es pillepalackból és egy tömlőből. De holl a vödör folyik túl, vagy a slaug spriccel szana szét míg matatom a talajt. A kortyolást már meg se kéne említeni, mikor megszippantom :)


Szóval kinéztem egy ilyen elektromos eszközt:

[link]


Sokat nem szeretnák rá áldozni, de ennek az ára kecsegtető.

Van valakinek tabasztalata, hogy hatásos -e, érdemes ilyenen vagy hasonló kütyüben gondolkodni?


2019. okt. 22. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:

En is bele ugrottam egyszer az elektromos tisztítóba.

És inkább csak pénzkidobás mert a hagyományos gravitációs olcsóbb és hosszabb életű.

Van olyan amit bele raksz a vízbe megrázod párszor és már megy is a víz kifelé nem kell szívogatni elég hosszú csövet adnak hozza így biztos beleér a vödörbe persze ha nem túl magasan van az akvárium:) A víz szintet pedig mindig ellenőrizd a vödörben és a csöpögés miatt az se baj ha 1-2 törölközőt raksz a vödör alá/köré.

[link]

Persze itt is figyelembe kell venni a víz oszlop magasságát.

2019. okt. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Hát, elégé játékszernek tűnik és kicsinek tartom a tölcsért is ha rendesen szív akkor a talajt is kiszívja, ha pedig gyengén akkor nem tudja a felső réteget átdolgozni. Ez természetesen csak a kép alapján mondom mert még nem használtam ilyent. Jó az amit csináltál, szerintem gyakorolj egy kicsit és menni fog az ügyesebben is.:D A slag végére tedd az ujjad és azzal szabályozd, hogy mikor szívjon és mikor ne, a másik kezeddel irányítsd a tölcsért, használj nagyobb vödröt. Érdemes a slag és tölcsér közé egy merev csövet beépíteni azzal könnyebben tudod irányítani és nem kell a vízbe nyúlnod. Jó gyakorlást.:D
2019. okt. 23. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát köszi a válaszokat. Én sem gondolom hogy nagy szám lehet ennyi pénzért, meg valóban milyen lehet a szívóereje.

Már gyakorlom másfél éve, de mindíg beugrik kisebb-nagyobb baleset ...

Szerintem a tömlőm is rövid és vékony (10mm). Az aku sincs magasan kb 85-90cm a víz teteje, az csubán 0,08 bar nyomás a padlóig, így kicsit nehezen szívja fel a zaccot. Talán egy vastagabb tömlővel jobban felkapja a nagyobb mennyiségű vízzel.

2019. okt. 23. 08:54
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Hát az attól függ, hogy a külső átmérő 10mm v a belső. A tízes belső biztosan jó én is ekkorával küzdök. Mint írtam iktass be a slag és a tölcsér közé egy merev csövet azt fogva könnyebb dolgod lesz, akkora kell, hogy a végét fogva ne, vagy csak kicsit érjen a kezed a vízbe. Ezzel kicsit a slag is hosszabb lesz. Ha így is rövid tedd a vödröt egy kisszékre v zsámolyra. Persze legjobb ha veszel egy kelló hosszúságút.:D A tölcsér szűkítésével növelhető a szívóerő ( vagyis kisebb palackkal). Nekem is 3 különböző méretű van (cserélhető)de így is előfordul, hogy egyiket sem teszel föl csak magával a csővel takarítok, persze így nem lehet átmozgatni a talajt, csak a felszíni mulmot szívja le.
2019. okt. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!