Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvaristák! Hogyan tudnám...

Akvaristák! Hogyan tudnám megoldani, az RO-víz szabályozását?

Figyelt kérdés
Van egy RO készülékem, és egy hordóba szoktam csinálni az ozmóvizet. Némelykor sajnos megfeledkezek róla, és van, hogy kifolyik a padlóra a víz. Van valami olyan berendezés, ami érzékeli a maximális vízmagasságot, és automatikusan elzárja az RO-készüléket? Vagy valami vezetéknélküli csengővel ellátott "riasztó", ami jelez nekem, hogy menjek elzárni az RO-t?

#szabályozás #vízszint #túlfolyás #RO-készülék #ozmóvíz
2019. nov. 20. 15:12
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
Pl egy úszókapcsolóval. A kapcsolóval már tetszés szerint bármit ki be kapcsoltathatsz, akár csengőt is, de egy vízszelepet is nyithat,zárhat. Egy időkapcsoló is jó lehet ha pontosan beállítod.:D
2019. nov. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2019. nov. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Jók lehetnek a vízérzékelők és vízszintszabályozók is csak ezeknél fontos tudni a készülék érzékenységet mármint, hogy a lelágyított víz vezetőképessége elég e a működtetésükhöz.
2019. nov. 21. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel a sómentes tiszta víz gyakorlatilag szigetelő, ezért az ellenállás mérésen alapuló érzékelés nem fog működni. De egy akvaristát ez nem hozhat zavarba:

Pl. a padlóra helyezendő típus alá apró hungarocell lapkára ragasztott alufóliával máris működni fog.

2019. nov. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Ja, vagy ráépíthetsz egy WC-öblítőtartályt is.:D Hát ennyi ötletből már biztosan megoldod.:D
2019. nov. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én úszószelepet használok a hórdóba beépítve. Viszont ez önmagában kevés, hisz ott van még a mellékvízág amit szintén zárni kell! Ezért be kell építeni még a rendszerbe egy 4 ágú szelepet és visszafolyásgátlót, ami ilyenkor a membránok előtt is lezár. De berakhatod a mellékvízágba is. Nálam így van, mert az úszószelep zárásakor elkezdett berregni.

Másik megoldás, ha úszókapcsolót és mágnesszelepet használsz.

RO úszószelepet nem láttam nálunk, én eBayről rendeltem. Ott találsz ilyent elzáró szettben is, 4 ágú szeleppel, visszafolyásgátlóval. Ha két memránod van, akkor két visszafolyásgátlóra lesz szükséged.

2019. nov. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!