Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akváriumba mennyi...

112 literes akváriumba mennyi halat és növényt vehetek?

Figyelt kérdés

Jelenleg 500 l/órás belső szűrőm van, 10 db kicsi szifóm és két fajta növényem. Sajnos a nevüket nem tudom, de tehetek fel képet. Az egyik fűszerű és indákkal terjed, a másiknak hosszú, kard szerű levelei vannak és kicsit barnás színű.

Szeretnék bele még valamilyen növényt, meg halakat is.

Az algaevőharcsák tetszenek, abból szeretnék egyet mindenképp. Elég belőle egy is vagy kell neki társ? Van amúgy vasfám is neki.

Ezenkívül a zebradánión, az ékfoltos razbórán és a

panda páncélos harcsán gondolkodok, de tudom, hogy ennyi faj nem biztos, hogy elfér, mert ezekből legalább 6 db kell. De javítsatok ki, ha tévedek.

Gondolkodom azon is,hogy veszek új szűrőt, akár külsőt is, de elég drágák. Ha 15 000 ft alatt tudtok valami megfelelőt írhattok.


2019. nov. 20. 19:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Jah meg amúgy szívesen tartanék, valami más fajta állatot is benne, pl garnélát, csak egyáltalán nem értek hozzájuk (még). De írhattok ilyeneket is.
2019. nov. 20. 20:01
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy jó szűrővel akár mind3 tartandó halat is tarthatnád, az a nagy helyzet, hogy minden szempontból a jelenlegi xifók lógnak ki a sorból.
2019. nov. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, meg algázót is akarsz... hát úgy már határeset, de a lényeg akkor is az, hogy ekkora helyen még megnőni se tudnak rendesen a xifók, ha meg véletlenül sikerül nekik, akkor meg 80 centi alatt felgyorsulni se tudnak, már koppannak is az üvegen.

Amiket utána felsoroltál, azok mind teljesen jó ebbe a méretbe, még az elrendezés is aránylag jó minden szintre.

2019. nov. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A növény meg világításfüggő, a technikai lehetőségeid, és a növények fényigénye alapján keress elsősorban növényzetet. Greenaqua-n vannak jó leírások, szűrő, stb..
2019. nov. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Hát ebből nagy baj lesz ha elérik az ivari érettséget. Minden nősténytől havi 40-80db utódra számíthatsz, hacsak nem lesznek mellettük más halak a szaporulat féken tartására, viszont ezt az akváriumod mérete nem teszi lehetővé. Ami azt illeti én 200-liter alatt nem ajánlanám a tartásukat még jó párosítás mellett sem. Határesetként 5-6 db hímnek esetleg elég lehet a 112- liter. Addig felesleges tervezgetni amíg ezt a kérdést valahogy meg nem oldod, egyet értek az előttem író kollégával ez így nem lesz jó.
2019. nov. 21. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Agonoize ***** válasza:
xifó szerintem is felejtős...ancira gonmdoltál az még elfér ha ksizeded a xifókat akkor a razbóóra dánió társítás jó lehet 6-10 db belőlük pandát is felejteném mert elég érzékenyek a gyorsan úszó halakra tapasztalatból mondom és az stresszhez vezeet amiből rögtön darakór lesz vagy vmi más gebasz...házmesterrel cserélheted le a pandákat azok jobban viszonyulnak a gyorsan úzó halakra,szűrést meg találsz fészen akvarista csoportokban mindig van valaki aki eladja a külső szűrőt féláron kb ennyi a hozzá fűzni valóm sok sikert az akvarisztika világában :)
2019. nov. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!