Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Első akváriumom lesz, mire...

Első akváriumom lesz, mire kell nagyon oda figyelni? Ötletek? Többi lent

Figyelt kérdés

Még nagyon kezdő vagyok ezen a téren, de a nagybátyámnak vannak halai és nekem is nagyon megtetszettek, meg mindig is akartam házi állatot. Olyan halat szeretnék ami, olcsó, strapa bíró (ezt úgy értem, hogy nem annyira igényes. Nincs különösebb feltétel a tartásához, kezdőknek is jó. Szép, látványos halra gondoltam, ellenben kicsikre. Olyan max. 5cm. De 5cm alatt is tökéletes. :) Esetleg ilyesmi halak : [link] , [link]

Nem tudom milyen halak vannak az itteni állatkereskedésben, de szerintem átlagos halak. :) Tehát semmi különleges, de nem is baj.

Az akvárium valószínűleg nem lesz túl nagy, amekkora lesz annyi hal. Szerintem bőven elég lenne nekem 6-8 hal is. És azt szeretném, hogy idővel egyre többen lennének, szaporodnának. :) Ezért lenne jó a kis hal. több elfér. Jó ötlet az, hogy van több kis hal és mellettük egy nagyobb hal? Egy aranyhal mondjuk. (Nagybátyám akváriumában van sok-sok kis hal és mellettük egy nagyobb, szebb aranyhal a tóból. Növényzetnek mi lenne jó? ami a halaknak is és karbantartás szempontjából is.

Utolsó kérdés, minden akváriumba kell levegőztető? Mármint amiben 5-10 halnál több van? Ha lehet értelmes válaszokat kérek, mondjatok el mindent ami eszetekbe jut és segítsetek. :D


2010. júl. 19. 10:13
 1/9 A kérdező kommentje:

Ami kimaradt, utolsó utánik:

érdemes alga evő halat telepíteni? könnyítvén saját dolgom, tudom, attól függetlenül nekem is kell takarítani, de hát alga az tuti lesz, nekik meg az jó, nekem is. :D

szaporítás céljából érdemes egy (nem csoportban élő) halfajtából 1-1 egyedet telepíteni (f/l)

2010. júl. 19. 10:18
 2/9 A kérdező kommentje:

Éjszaka mindenképpen kell világítás?

Jah és ez sokat segített, valami ilyesmire gondoltam.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1..

2010. júl. 19. 10:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Az állatkereskedésben tudnak legtöbbet segíteni. Ők pontosan megmondják, hogy milyen halakat lehet egyszerre tartani. Vannak olyanok, akik a hidegebb vizet kedvelik. A neonhalak nagyon mutatósak. Picik és szépen "világítanak". Levegőztető minden akváriumba kell. Az aranyhalakkal azonban vigyázni kell, mert nagyra nőnek. Vannak algaevő halak is, de pontosan az állatkereskedő tudja megmondani, hogy milyen halakat lehet együtt tartani.A növényeket te válaszd ki, olyan vegyél, ami nagyobb levelű, én az akvárium hátuljára, egy téglatest formájú üvegbe, sóderbe ültettem. Volt egy tengerfenék poszterem, azt ragasztottam az akvárium hátuljára. Nagyon szépen mutatott. Kezdetben elég egy kisebb, majd meglátod, hogy milyen szép dísze lesz a szobádnak.

Sok sikert és örömöt hozzá.

2010. júl. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Okés, super. Remélem h a neonhal, guppi, szifó, esetleg aranyhal megél egymás társaságában.
2010. júl. 19. 12:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Az ismerőseimnél az aranyhal megette az összes többi halat (guppikat). Szerintem az aranyhalat hagyd ki (amúgy is nagy akváriumban érzi csak jól magát és abban tud rendesen kifejlődni, valamint nagyon gyakran kell a vizét cserélni és van, amelyik kitépkedi meg lelegeli a növényeket), és csak kisebb halakat tegyél egybe. A kereskedésben sem tartják együtt. Az algaevőnek nem csak algára van szüksége, hanem különféle növényi tápokra és természetes eledelre, mint pl. forrázott saláta, szóval nem olyan egyszerű tartani. A neonok nagyon szépek, de a csapvízben nem élnek meg, mert lágy vízre van szükségük. Én egy kezdőnek mindenképpen elevenszülőket javasolnék és dániókat. Zebra dánió, leopárd dánió, guppi, xipho (vagy szifó), esetleg platti. Ha lesz fűtés, akkor mollik is szóba jöhetnek.

Amire szükséged lesz:

Akvárium-6-8 halhoz egy kb. 30 literes megfelelő

Szűrő-mindenképpen kell, 4000-5000 ft körül már kapsz egy jobbat

világítás-éjszaka nem kell, növényektől és halaktól függően kb. 10-12 órát menjen naponta, a szűrő éjjel is menjen a fűtéssel együtt

fűtés-igazából csak télre kell (3000-4000 körül van)


1 cm halra 1 liter vizet számolj az akvárium megvásárlásakor, ami azt jelenti, hogy egy 4 cm-es guppi=4 liter. 5 guppi=20 liter Semmiképp nem vegyél többet, még akkor sem, ha a kereskedő azt mondja, nyugodtan mehet bele több. Ő csak el akar adni minél többet.

Először az akváriumot és annak minden felszerelését vedd meg, ültesd be a növényeket, és kb. 2 hétig üzemeljen, mielőtt halat raksz bele. Be kell állnia a víznek az optimális értékekre. Ha elszíneződik, kezdheted elölről feltölteni.

Az aljaz olyan legyen, ami nem tartalmaz meszet, mert az megkeményíti a vizet.

A vízbe mindig tegyél antiklórt.

2010. júl. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát aranyhal mellé csak aranyhalat tegyél! Az hidegvízi hal, a neon meg trópusi.

Ezt olvasd el: [link]

sok jó tanács, tudnivaló van benne!

2010. júl. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Éjszaka világítás?! Te lámpafénynél alszol? Azoknak is kell nyugalom, a növényeknek is kell sötét. Szerencse hogy még nem vettél halakat mert biztos kipurcantak volna.
2010. júl. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tegnap 14:53

Miért szúrod le? Írta, hogy az első akváriuma lenne, ezért kért segítséget.

2010. júl. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

2.-nak Nagybátyámnak régebben a kis halai közt 2 aranyhal volt bent az akváriumban. Egyet se evett meg, de igazad van. :) Azért gondoltam, mert már láttam olyan akváriumokat amik felett egy szép nagy lámpa van. És ugye nappal minek lámpa? Meg éjszaka égette. Uólag rájöttem, hogy sehol sincs mindig napfény. :)

Melegítőt nem nagyon szeretnék, elég lesz nekem a többi, ha nincs feltétlenül szükség rá. Ezért írtam, hogy viszonylag igénytelen halak... Holnap után megnézem, hogy milyen árban vannak a dolgok a helyi kisállat kereskedésben (eddig azért nem néztem, mert nyaraltam. :D)

2010. júl. 24. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!