Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » HELP!? Észrevettem pár darab...

HELP!? Észrevettem pár darab NAGYON pici fehér valamit az akvárium üvegén mozogni.

Figyelt kérdés

Nagyon gyorsan mozognak és inkább ugráláshoz hasonlít a mozgásuk. Szabad szemmel alig lehet őket látni. Illetve a víz is zavaros, szürkés színű nem lehet átlátni rajta

Mi történt? Mik ezek a lények? Eddig az ég világon semmi gond nem volt az akváriummal, egyik pillanatról a másikra történt ez.

Egyébként utánanéztem és infuzóriumra tippelek de mit csináljak hogy megszűnjön a probléma?


2020. jan. 19. 16:45
 1/4 anonim válasza:
Édesvízű?
2020. jan. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, 3 platti és 3 guppi van 67 literben meg sok növény
2020. jan. 19. 17:12
 3/4 A kérdező kommentje:

Kérlek segítsetek hogy tűntessem el ezeket a kis fehér izéket meg a víz is olyan csúnya opálos

Van egy 30literes akváriumom üresen, esetleg átrakjam abba a halakat? De szűrő meg csak 1 van, a 67 litereshez

2020. jan. 19. 17:14
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Pihentess vizet és telepítsd át a halakat a kisebb akváriumba az akváriumot fedd le hogy ne fokozd a streszt és levegőztess ( etetni nem kell). A fertőzött akváriumba dobj 2db neomagnolt és üzemeljen minden ahogy máskor is. Két nap elteltével 50% vízcsere és talajporszívózás ill a szűrőt is mosd el alaposan, itt most nem kell óvatoskodni sikáld el rendesen. Ha megvagy tedd vissza a halakat és kb 3-4 hétig 2-3 naponta cserélj 15% vizet, ezt követően visszaállhatsz a heti 30% vízcserére és talajporszívózásra. Etes óvatosabban és takarítsd a talajt is hetente a részleges vízcserék alkalmával.
2020. jan. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!