Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Normális hogy a tündérhínárjai...

Normális hogy a tündérhínárjaimnak bűzlő halszaga van?

Figyelt kérdés
Mellesleg az egyiken találtam 2 világosbarna színű kb 3-4mm-es "valamit" úgyhogy dobom is ki őket... de ez mitől van?
2020. jan. 20. 19:36
1 2
 1/13 Skid05 ***** válasza:
A víznek is van bukéja? Szemre tiszta? A szűrőt következetesen tartod karban? Talajporszívó? A növényzet fejlődik, élénk színe van, fény felé tör vagy éppen ellenkezőleg hiánytünetes és stagnál? A „dolog” féregszerű (pióca etc) volt, vagy algaszerű összeállt nyálkás képződmény? Mekkora fauna éldegél mekkora üvegben?
2020. jan. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A vizet most cseréltem le teljesen mert 2 napja beopálosodott. Szaga nem volt és most sincs. Mindent lefertőtlenítettem és átmostam, kavicsokat le is forráztam, növényeket 1 óráig áztattam neomagnolos parakilles vízben.

Amikor lemostam a növényeket akkor egy másik levelének az alján is találtam petéket, azok úgy néztek ki hogy volt egy átlátszó burok és abban 6-7 homokszemnél kicsit nagyobb halvány sárga golyócska. A levéllel együtt kidobtam őket de magát a növényt nem. Minden növény levelét egyesével átnéztem de nem találtam több petét meg semmit.

Ja meg egy csigát is találtam a vízben, nagyon kicsi volt, a háza sötét barna, világos pötyökkel. Talán az rakta a kis petéket? Bár elég kicsi volt a csiga, kb úgy 3 mm-es. Néhány növény levele meg van rágva.

A hínár szárán lévő dolgok biztosan peték lehettek mert nem jöttek le róla. Azok egyébként ovális alakúak voltak, világosbarna színűek és kb 4 mm hosszúak, 2 db volt.


Az akvárium 70 literes és 5 platti van benne. Rendszeresen talajporszívózok, keveset adok enni. Szűrés az most nem a legjobb de hamarosan tudok jobb szűrőt venni. Sajnos nem tudom a márkáját de asszem valami Hailea.

2020. jan. 20. 20:55
 3/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Tehát restartoltad az akvát ? Akkor legalább egy hétig ne is etess illetve 2 naponta 15-20% vizet cserélj legalább. Egy hét után kezdhetsz kétnaponta negyed adagot etetni majd szépen 4-5 hét alatt felmenni normál etetésre és heti 20-30% vízcserére. Az új szűrőt mihamarabb szerezd be s utána 2-4 hétig járasd együtt a régivel. Bár ha a szűrőt is rendesen kimostad akkor nincs biológiai szűrésed szóval szigorúan tartsd be a kétnapi 20% vízcserét és kevés etetést. A szűrő szivacsát leengedett akváriumi vízben kell kinyomkodni nem pedig csap alatt lesikálni meg fertőtleníteni.
2020. jan. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem szabad csapvízben, eddig soha nem is csináltam úgy csak most hogy újraindítottam az egészet. Nem lesz baj ha 1 hétig nem kapnak enni? Amúgy most hogy újratöltöttem megint opálos a víz de ez legkésőbb holnaputánra elmúlik ha nincs semmi baj ugye?
2020. jan. 20. 21:14
 5/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
A halak hidegvérűek, másképp működnek. Egy egészséges hal kibír akár 3-4 hetet is kaja nélkül ha adottak a körülmények. Ami most fontosabb: a víz állt legalább egy napot vagy ahogy kijött a csapból úgy ment az akvába ?
2020. jan. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem állt sajnos.. bár itt nem klóros a csapvíz.

Raktam bele Sera aquatan-t 15 ml-t

2020. jan. 20. 21:32
 7/13 A kérdező kommentje:

A csigát azóta beazonosítottam, hólyagcsiga volt de már csak volt

Amúgy elfelejtettem mondani hogy a sera aquatant nem közvetlenül az akváriumba csöpögtettem hanem feloldottam egy kis tálnyi vízben és úgy öntöttem bele

2020. jan. 20. 22:20
 8/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Négy okot ismerek amitől tejszerűen opálos lehet az akvárium vize, a klórtól, az infuzóriumoktól (egysejtűek) és ha vízben oldható anyagot tartalmaz valami pl talaj, dekoráció, egyéb berendezési eszközök, vagy a légtérből kerül valamilyen kemikália a vízbe. Valószínűleg csigapetéket láttál és a szag infuzóriumokra utal bár akkor takarításkor is érezned kellet volna a rothadó anyagok szagát. Járj el a kolléga tanácsai szerint de én azért tanácsolnék egy fertőtlenítést, most, hogy úgyis lenulláztad az egész akvárium bioszűrését nem rontasz a helyzeten ha beledobsz 100-literenként 1db neomagnolt ( 2 nap elteltével 40% vízcsere). Ezt követően kezd a bejáratási időszakot a fenti tanácsok szerint.
2020. jan. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat

Máshol nem lehetnek peték, pl kövek között? Tehát ha jól átnéztem minden növényt és nem találtam akkor nincs okom félni?

És a neomagnolt csak ugy dobjam a vízbe úgy hogy benne vannak a halak meg a növények? Nem kell feloldani előtte?

Bocs a sok kérdésért de ilyenben még nem volt részem :)

Utolsó kérdés, ha egy fél és egy negyed tablettát bedobok úgy jó lesz?

2020. jan. 21. 00:56
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
Természetesen fel kel oldani egy nagy pohár meleg vízben és ilyenkor a levegőztető is mehet ha van. Egy fél elég 70-literre és nem kell kivenni a halakat. A csigák mindenhová petéznek üvegre, kövekre, növényekre, sőt némelyik a talajba, vagy a víz színe fölé. Ha a növényeket jól átnézted ( a gyógyszer a petékre hatástalan) a talajt és dekorációt kifőzted akkor csak az akvárium üvegén maradhatott esetleg. Én a neomagnolt az esetleges infuzóriumok miatt ajánlottam és nem a csigapeték ellen.
2020. jan. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!