Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 128 literes akváriumba [nettó...

128 literes akváriumba [nettó 110 liter kb. ] ez a szűrő megfelelő? Clearflow 18 külső akvárium szűrő,18 W,3 fokozatú filter,1000 l/óra

Figyelt kérdés

2020. febr. 9. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem valami ismert, és a parasztvakító promóciós bemutattó szövegen kívül nem sok infót lehet róla találni, de így elsőre biztatóan hangzik.

Amit találtam róla, annak alapján azt viszont bele kell kalkulálni, hogy amit adnak hozzá gyárilag szűrőanyagot, azt le kell cserélni.

Valami 3 féle vattáról beszélnek... hát az jó eséllyel kb azonnali hatállyal nekifutásból kuka.


Ami jó, hogy kerámiatengelyes, és van előszűrője. Az előszűrőbe lehet tenni biolabdát, vagy kerámiahengereket.

A többi részbe pl "kékszivacsot" ami ár érték arányban egy jó szűrőanyag, csak a jó sűrűséget kell megtalálni, de akár több sűrűségű is lehet.

És ami fontos, hogy a biológiai szűrés miatt szükséges bele néhány liter jó minőségű biológiai szűrőanyag, ami megfelelően porózus a nitrifikáló baktériumoknak.

Sok nagy márka sokféle ilyen terméket árul, ár érték arányban pl a matrix trop elég jó, de mást is lehet használni, igény szerint.

2020. febr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha tudja a ráírt vízforgatást akkor elég.


"amit adnak hozzá gyárilag szűrőanyagot"

szerintem nem adnak. ennyiért biztos nem.... amit találtam a neten leírásokat egyikben sem említették hogy lenne hozzá.

De ahogy írtad érdemes normális szűrőanyagot betenni.

Ez sajnos kb ugyanannyiba kerül mint maga a szűrő....

A lényeg, hogy a bemenő résztől a kimenőig fokozatosan sűrűsödjön a szűrőanyag.


Én alulra kerémiagurigákat a középső fiókba siporaxot tennék - nem olcsó, de nagyon jó! a tetejére nagyobb lyuk szivícsot amivel le lehet fogatni hogy ne mozgatta el az áramlás. A felső fiókba sűrűbb szivacsot vagy "krumpliszsákot" és erre perlonvattát.

persze ha úgy működik ahogy gondolom és a bemő víz először lemegy az aljára és onnan áramlik felfelé.

2020. febr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

3 szűrővatta és egy előszűrő a csomag tartalma azt írja.

Elhiszem, hogy ez nem a legjobb, inkább most az érdekelne, hogy maga a szűrő normális-e? Köszi a válaszokat!

2020. febr. 9. 17:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát azért az túlzás, hogy a szűrőanyag olyan drága lenne, 2 liter matrix trop 5000 ft, és már az is rengeteget dob a szűrőn.

Hogy maga a szűrő milyen, ahogy mondtam, sajnos nincs vele tapasztalatom, nem túl ismert márka.

A fedélen lévő szilikon tömítést kenegesd paraffin olajjal, a lezáró füleket óvatosan használd, a csapokat is óvatosan tekergesd.

Ha szétszeded kimosni, a rotort is tisztítsd meg óvatosan, és a tengelyt is, vigyázva, el ne törjön, mert kerámia.

Ezek szoktak tönkremenni, és nem biztos, hogy kapsz hozzá alkatrészt. Ha a kényesebb alkatrészekre vigyázol, hosszú évekkel kitolhatod az élettartamát.

2020. febr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!