Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalak mennyi idősen/me...

Az aranyhalak mennyi idősen/mekkora méretnél színesednek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 23. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kor/méretfüggő. Bármikor. Nekem volt egy fehér, meg egy arany aranyhalam, és az arany kifehéredett a fehérhez.
2010. júl. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az ivadékok színesedésére gondoltam. Amúgy egyszerű farkú tavi halak.
2010. júl. 23. 22:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is tavi aranyhalaim vannak, klasszikus aranyhalak és a hosszabb, fatyolos, de nem osztott farkuak, ezekre mondjak, hogy ustokosfarku. Eddig nagyon érdekes volt a helyzet. Evekkel ezelott hoztak nekem 4 barna felnott aranyhalat, ezek kozul az egyik tavaly nyaron kezdett narancsra szinezodni. A szinezodés has-farok iranyabol indult a melluszok és a hat felé, illetve a fej oldalan, de sajnos a hal télen elpusztult. Ennek a halnak (nostény volt) voltak kicsinyei, akik mar egész fiatalon szinezodtek, olyan 4-5 centisen mar tarkak voltak (narancs-fehér), volt olyan, amelyik szintén a has-farok iranybol kezdett szinezodni tiszta narancsra, a tobbi viszont barna maradt. Lehet azért, mert az apak kozt barna és narancsszinu hal is volt. Viszont ami érdekes, hogy a felnott, tobbéves és elég nagy méretu anya ilyen késon kezdett szinezodni. Viccesen azt mondtuk ra, hogy "megérett". A kisebbek kozt is volt, ami 2-3 évesen szinezodott, masok mar az elso nyarukon. Télen elég sok halam elpusztult, de most megint szaporodtak, ezek kozt mar kis koik is vannak (koikat is tartok), akiknek a feje mar most szines (kb. 2 centisek a kicsik). Maradtak egyéves barna aranyhalaim ennek a bizonyos "érett" anyanak a kicsinyeibol, ok pedig még mindig nem szinesek. Szamits meglepetésekre, meg szerintem a szuloktol, sot a korulottuk élo tobbi haltol is fugg. Sot, hogy biztassalak, egyszer még osztott farku kicsinyek is szulettek a toban sima és fatyolos, de nem osztott farku szuloktol. A szinek terén is, gondolom, ugyanigy sok minden elofordulhat. Sok sikert a halaidhoz, biztosan nagyon szépek lesznek, majd meglatod.
2010. júl. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. júl. 29. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!