Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshalat ideiglenese...

Sziámi harcoshalat ideiglenesen tető nélkül tartani?

Figyelt kérdés
Szobahőmérséklet 22 fok körül van most, de talán jönnek a jobb idők is. Bent megy a vízmelegítő 27 fokon. Volt neki teteje, de eltörött. Kérem olyanok írjanak akik láttak is ilyen halat vagy tartottak is! Mert az azt hallottam, hogy nem lehet az nem segítség :)
2020. ápr. 1. 07:48
 1/6 anonim válasza:
6%
Nekem személy szerint nem volt rajta tető, úgyhogy szerintem nem lesz baja tőle.
2020. ápr. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Ideiglenesen fedd le valamivel amíg lesz új tető mert megfázhat amikor a 22 fokos szobalevegőből “kortyol” a 27 fokos vízben.
2020. ápr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, 50-szer is felteheted ugyanezt a kérdést, meg 100-szor is, a válasz akkor is ugyanaz marad.

Lehetnek kivételek, lehet szerencséje is valakinek, ez nem matek, hogy a 2+2 az mindig 4.

Akvarisztikában annyit lehet tenni, hogy lehetőség szerint minden téren minimalizálni a "támadási felületet" csökkenteni a kockázatot.

Semmire nem mész azzal, ha most 2 ember ide azt írja, hogy neki ez sikerült, és túlélte a hal. Itt több olyan válaszoló is van, akinek több évtizedes akvarisztikai tapasztalata van, és több évtizeden követ nyomon olyan (hazai vagy külföldi) csoportokat, fórumokat, klubokat, ahol több száz felhasználó van.

Ez szó szerint több erez esetet jelent!

Most ha én erre azt mondom, hogy 40% az esélye annak, hogy megfázik, akkor nyugodtan hátradőlsz, mert a 60% az több?

Ez az isten se tudja neked pontosan megmondani, hogy pont a te halad, pont a te akváriumodban, hogy fogja ezt viselni.

Azt tudod eldönteni, hogy kockáztatod e ezt a dolgot.

2020. ápr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszadó!

Nagyon szépen köszi a választ, már megbocsáss, de szerintem több százan/ezren látogatjuk ezt az oldalt ( bár én is törlöm a regisztrációmat mostmár szerintem) és pont ugyanennyien is tartunk bettát. Többször jártam már így, hogy feltettem egy kérdést és írják kérdezzem meg még százszor... Akkor sem értettem és most sem értem , de rendben van :D

De ment a zöld kéz Neked is.

2020. ápr. 1. 10:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

???? MI?


Ezt az oldalt, az akvarisztikai témakörben alig néhány rendszeres válaszoló látogatja.

És több ezer akvaristából közel se tartanak ugyanennyien bettát, ezt nem tudom hogy logikáztad ki.

Azt se mondtam, hogy kérdezd meg ugyanezt 100-szor, pont az ellenkezőjét mondtam, szerintem újra el kéne olvasnod. Pont azt írtam, hogy atom fölösleges ugyanazt megkérdezni, bőven elég lenne az eddigi válaszokat értelmezni.

Mert páran leírtuk már, lehet, hogy lesz baja, lehet , hogy szerencsétek lesz, és nem lesz baja. A kockázatot tudod eldönteni, hogy vállalod e.

Csak én most harmadszor írom le neked. És ennél tutibbat senki nem fog neked tudni mondani, mert az is hazudik, aki azt mondja, hogy 100% hogy nem lesz baja, meg az is, aki azt mondja, hogy 100% hogy megfázik.


"Mert az azt hallottam, hogy nem lehet az nem segítség :)"


Pont erről beszélek, hogy ez jóval nagyobb segítség! Mert az hogy ha 12 éves pistike leírja ide neked, hogy ő márpedig így tartotta, pont az nem segítség, mert 1 esettel szart se érsz!

Ide meg nem fognak jönni rutinos betta tartók, ahhoz 30 éven keresztül kéne folyamatosan kérdezgetned, hogy valós képet kapjál ennek a kockázatáról.

Na ezt a 30 évet spórolta meg neked itt néhány ember, akiknek összesen lehet, hogy több mint 100 évnyi tapasztalata van. Pont hogy ezt kéne figyelembe venned!

2020. ápr. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán, mert ha nagyon nagy a víz és a levegő különbsége, megfázhat. Olyan kopoltyúja van, ami miatt rendszeresen fel kell mennie levegőért. Szóval nem, mert megnyuvasztod szegényt.
2020. ápr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!