Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megjelent az ecsetalga az...

Megjelent az ecsetalga az akváriumomban, eljött az újrarendezés ideje. Megjelenhet ismét?

Figyelt kérdés

Lassan lejár a bent lévő táptalajom, és már egy ideje tervezgetem az újrarendezést, más színű talajjal és más dekorációkkal. Eddig elég rossz volt az áramlás és a tápozás, valószínűleg amiatt jelent meg az alga, de már beszereztem egy megfelelő szűrőt jó kifolyó és befolyó csövekkel és minőségibb növénytápokat is vettem.

A kérdésem az lenne, hogy mivel újrarendezés után elvileg már minden rendben lesz, így visszatérhet pl. a szűrőből az alga? A befolyócsövem szinte teljesen fekete már a lerakódott algától. Ezt ki kéne pucolni valamivel? Az újra berendezett akváriumba a most működő vizének kb. az 50%-át tölteném vissza.

Nem szeretnék megint ecset algával szenvedni. :(


2020. máj. 13. 15:42
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy indítsam teljesen újra, új szűrőcsövekkel, kipucolt szűrővel meg minden? Csak garnélák vannak benne, addig átraknám őket egy másik akváriumba másik szűrővel, míg be nem áll az új aksi. Mi lenne a jó megoldás?
2020. máj. 13. 15:50
 2/4 anonim válasza:
Mindenképp indítsd újra. Nekem is újra megjelentek, kipucoltam a szűrőt, és az akváriumot, és lassan eltűntek :)
2020. máj. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Ha már úgyis szétszeded akkor igen, mehet a “teljes” restart, főleg úgy ,hogy a lakóknak addig is van megfelelő helye. Így végül is nem tudsz mit veszíteni egy restartolással.
2020. máj. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy van-e CO2-d. Ha van, akkor az ingadozó pH miatt szok előjönni. Ilyen esetben a beoldást is fejleszetni kell.

CO2 nélkül segíthet a Carbo adagolása.

2020. máj. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!