Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak a Kettő halas...

ValIo kérdése:

Mit csináljak a Kettő halas akváriummal?

Figyelt kérdés
Sziasztok érdeklődni akarok hogy vennék 2 halat és hogy hogyan és mekkora akváriumban tegyem őket hogy levegőztetőt kell e bele tenni meg ilyesmi.

2020. máj. 21. 12:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Azt ugyan nem írtad le, hogy mekkora halak lesznek, remélhetőleg nem túl nagyok, így látatlanba tehát legalább 40 liter legyen (inkább nagyobb) és ha elegendő vízinövény lesz benne, akkor nem kell levegőztető. Általánosságban azt lehet mondani, hogy 1 db 5 cm-es halra levegőztetés nélkül legalább kb. 15 liternyi vizet kell számítani.
2020. máj. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:
86%

Levegőztető nem kell hanem szűrő kell amit úgy állítasz be ,hogy fodrozza a vízfelszínt.

Aztán meg nem tudom miért akarsz 2 akváriumot egyenként 1-1 hallal. Mit akarsz tartani ? De az írásodból látszik ,hogy még NAGYON kezdő vagy. Mielőtt bármit megveszel nézegesd át ezeket az oldalakat: [link] , [link] , [link] , [link]

A kezdőknek szóló cikkekkel kezd, majd jöhet a többi. Addig semmit ne vegyél amíg legalább az alapokkal nem vagy tisztában. Szánj rá pár hetet ,hogy kiokosítsd magad.


UI: ne higyj az eladóknak, nekik az eladás a lényeg nem az ,hogy a halaid jól éljenek.

2020. máj. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%

2!

Van egy csomó jó szakbolt, ahol a tulaj tudása megkérdőjelezhetetlen.

Egy jó üzletben nem azon a 300 forintos halból akarnak megélni, hanem abból, hogy egy év múlva veszel náluk egy 300 literes akváriumot. Aztán egy másodikat...

Legfeljebb akkor akarnak eladni hülyeséget, ha látják, hogy nem vagy meggyőzhető és máshol úgyis megvennéd.

A plázás bolt más kategória. Ott más az üzletpolitika. Tisztelet a kivételnek.

2020. máj. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#3

Igen, tudom, mindig tisztelet a kivételnek. De ha megnézed a “miért döglenek a halaim ?” jellegű kérdéseket akkor azok 99%-ban az eladó mondott valami hülyeséget a kérdezőnek. Ezektől függetlenül persze vannak rendes eladók is (még ha nem is ez a jellemző), viszont én azt mondom ,hogy mindegy ,hogy mit vesz az ember de mindig legyen tájékozott és úgy menjen be a boltba ,hogy tudja mit akar. Inkább ne bizzon előre a boltosban majd csalódjon kellemeset mikor hallja ,hogy az eladó tanácsa egybevág a szakirodalméval minthogy megbizzon a boltosban majd nagyot koppanjon mikor a halak másnap már a másvilágon úsznak.

2020. máj. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Mindig könnyebb a boltost szidni, mint beismerni a saját hibát!

Sokan konkrétan úgy vesznek akváriumot és halat, hogy "úgyis csak fél évre kell, addigra megunja a gyerek". Meg meg vannak győződve, hogy csak pár hónapig élnek ezek a halak. Aztán mennek a netre sírni.


Szakirodalom: Sok akvarisztikai bolt tulaja éve vagy évtizedek óta tenyészt is. Aztán amikor jön Okoska, mert valamit olvasott valahol és boltos évtizedes tapasztalta nem egyezik ezzel, akkor ő is megy a netre, hogy milyen hülye már az a boltos.


Láttam én is, hogy sokan bevágták a szakirodalom egy részét és ezt böfögik vissza, csak éppen soha nem tartották az adott fajt. Tapasztaltam már pár olyan dolog, amit én sem hittem volna el, ha nem velem történik. És vannak olyan dolgok, amiről most olvastam, pedig 10 éve tapasztaltam.

Csak két kérdés:

Melyik hal eteti a testéről az ívadékait? (Egynél több választ kérek!)

Melyik halakra jellemző, hogy a hímek nősténynek álcázzák magukat?

2020. máj. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Gondolom te is bolti eladó vagy vagy valami hasonló ezért kaptál ennyire vérszemet. Figyelj, én nem szidom az eladókat mert tudom ,hogy nagyobb részt a vásárló cseszi el a dolgokat. Az ilyeneknek a boltos részben vagy egészben téves tanácsa (már ha egyéltalán bármennyire is téves) már csak egy apró fuvallat egy atomrobbanás lökéshullámában. Elismerem ,hogy vannak normális eladók (ezt egy percig sem tagadtam) de azt neked is el kell ismerned ,hogy nem éppen ez az átlag mentalitás. Bár ez az élet szinte minden területére igaz, szóval ne gondold ,hogy én ezt csak az akvaristikai boltokra szeretném kihegyezni.


De hagyjuk is az offolást mert közben privátot kaptam a Kérdezőtől (ami fogalmam sincs ,hogy miért privát, na mindegy). Tehát ő 2 aranyhalat szeretne egy akváriumban tartani. Abban szerintem kiegyezhetünk ,hogy ehez legalább 200 literes akvárium fog kelleni erős és nagy külső szűrővel + nem rakhat mellé trópusi halakat mert az aranyhal hidegvizi.

2020. máj. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

OFF:

Egy időben volt akvarisztikai üzletem és sokban megfordultam korábban és később is. De járok mással kapcsolatos szakboltokba is és tudom, azt a boltot is szidják (alaptalanul) ahová 20 éve visszajárok.


A vevők 10%-aranyhalat akar tartani 30 literben, a másik 10%-a pedig "Némót".

Szerencse, hogy nem a Szörny Rt-t nézték előző este. :)

2020. máj. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

18:06 ezt a kikérdezősdit meg hogy? :)


1. diszkuszhal

2. at nem tudom. talán platti? Vamamelyik elevenszülő?

2020. máj. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

OFF:

Azért kérdeztem, hogy érzékeltessem a szakirodalom hiányosságait.


1. Igen, a diszkoszokról ezt mindenki tudja, de más sügerek is csinálják. Tehát nem nyert. :)

2. Nem nyert. :)


Ha bármelyiket elmondom, akkor még én leszek lehülyézve, mert a szakirodalom nem említi.

2020. máj. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:

OFF:

Nem olvastam mindent is az akvarisztikával kapcsolatos könyvekből, weboldalakból de azért valahol csak meg kell legyenek ezek is említve (másképp honnan tudná az átlag mezei akvarista ezeket ? Minden egyes “ritkább” fajnál mindenki újra találja fel a spanyol viaszt ?). Ha máshol nem is de az adott fajok leírásaiban kell szerepeljenek ezek.

Na de amúgy egy kezdő mire megy ezekkel ? Nyilván nem a diszkoszok lesznek az első halai. A haladók/ profik meg majd tüzetesebben utánaolvasnak ezeknek a fajoknak ha tartani akarják.

2020. máj. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!