Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csak én tartom kegyetlennek...

Csak én tartom kegyetlennek és igazságtalannak a hobbihorgászatot?

Figyelt kérdés
nem értem lényegében mi a nagy dolog azon, hogy kifogsz egy halat, kínozod, felkaparod az egész torkát, aztán visszaengeded. Ez neki hatalmas fájdalom és főleg akkor ha ő szabadul el a horogról. Soha nem értettem ezeket a kegyetlen maguknakvaló embereket

2020. jún. 2. 19:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
43%
*kompenzálni, bocsi, közben másra is figyeltem
2020. jún. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
72%
A halakról tudni kell hogy a tudomány mai állása szerint nem éreznek olyan értelemben vett fájdalmat, mint mi emberek, a majmok és sok más emlős (ennek az indoka a halak agykérgében keresendő aminek az érzékszervi észlelés és a tudat szempontjából van jelentősége). Ezzel persze nem azt mondom hogy a halakból a veszélyérzet, a stressz vagy akár maga a horog nem vált ki negatív reakciót mert természetesen de. Úgyhogy messzemenőleg egyetértek azzal hogy állatokat saját szórakoztatásunk miatt "kínozni" (bármi is legyen ennek a definíciója) meglehetősen undorító dolog és egyébként olyasvalami amire csak az ember képes. A nagy szuper agykérgével :O
2020. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
22%
Ezzel az erővel fogjatok puskát és lőjétek le az összes sporthorgászt, ti kis turbógrínpíszesek.
2020. jún. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Salx Narval ***** válasza:
75%
Tudjátok aki húst szeretne enni annak ölnie kell érte, vagy a mások által megölt állat húsáért pénzt kell adnia. Ha nem lenne kereslet rá nem ölnék le őket. Ezt azért tisztázni kell magunkban mielőtt ítélkezünk. A szűk értelembe vett kérdéssel egyet értek én is, vagyis ne kínozunk állatokat saját szórakoztatásunk érdekében. A horgászattal egyet értek, magam is horgásztam halfogyasztás céljából. A csupán sportból, kedvtelésből horgászókat nehezen értetettem meg már akkor is és máig sem tudtak meggyőzni a tevékenységük humánus voltáról. Amúgy a hálóval lehalászott, vagy a medencékben nevelt halak sem járnak ám jobban a horoggal fogottnál, sőt. Sajnos úgy áll a helyzet, hogy a hobbi akvaristák viszik el a pálmát halkínzás terén, pedig ők állítólag szeretetből tartják őket. Ha rajtam múlna humánusabban bánnánk az emberi fogyasztásra szánt állatokkal meg úgy általában mindegyikkel. Hát kb ennyit szerettem volna elmondani a kérdéssel kapcsolatban.
2020. jún. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
71%
Igazad van tenyleg allatkinzas
2020. jún. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Akinek egy piercing a hal szájában állatkínzás, az ne nézze meg az alábbi videót mert komoly traumát fog okozni!


[link]

2020. jún. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
69%
16. A kínaiak mindig is egy undorító nép volt, a spanyolokkal együtt. Attól hogy náluk "elfogadott" az állatkínzás akkor már mindenhol legyen az?
2020. jún. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
37%
Kína... minden rossz onnan származik
2020. jún. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
A C&R (catch and release) horgász sokkal kíméletesebben bánik a hallal, mint bárki más, beleértve az állatvilágot is. Ezek a horgászok pontybölcsőt visznek, bemennek a halért, szakáll nélküli horgot használnak, hogy minél kíméletsebben tudják a halat megfogni. Miután megfogták a halat egy gyors fotó után a sebet lefertőtlenítve engedik vissza, hogy tovább élhessen. A halak szája porcos, és nem éreznek fájdalmat.(nálunk egy piercing belövésének fájdalma se extra) Továbbá ezek a horgászok sok pénzt áldoznak a hobbijuknak, amiből következik, hogy a halak élőhelyét folyamatosan karbantartják, telepítik, őrzik a kíméletlen lehalászás és brutális módon történő kifogástól(pl.:árammal való horgászat). Szerintem egy halnak sokkal jobb a Balatonba betelepítve lenni, mintha egy halastóban levadásszák utána órákig tátog a parton, míg megölik. Én is szoktam horgászni, szeretem a halat ezért szoktam el is vinni, de ha nincs rá szükségem én is visszadobom, hiszen a hal élhet tovább. Egyébként, aki szerint a horgászat unalmas, az még nem horgászott életében soha. Ez egy ugyan olyan hobbi, mint a többi. Pl.: szerintem a lovak sem örülnek, hogy a hátukon ül valaki, aztán mégis...
2020. jún. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!