Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagy bólés tálba lehet tartani...

Nagy bólés tálba lehet tartani valami kisebb halat?

Figyelt kérdés
2020. jún. 28. 17:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
96%
Remélem ez csak troll kérdés amúgy.
2020. jún. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 V. Hélix ***** válasza:
98%

Értelmes választ vársz? Tessék egy idézet a magyar törvénykönyvből:

41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról


"5) Tilos

c) gerinces állatot kör alapú kalitkában vagy gömb alakú akváriumban,

d) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb űrtartalmú térben tartani."


Nyugodtan pontozz le, de amit a barátod csinál az így is úgyis állatkínzásnak minősül, hiába van még életben a hal.

2020. jún. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Salx Narval ***** válasza:
96%
Ha szeretnél halakat tessék megismerkedni az akvarisztika alapjaival és az így megszerzett tudás birtokában vásárolj akváriumot és felszerelést a kiválasztott halakhoz, növényekhez. Az élő állat nem játékszer és főleg nem dekorációs lakberendezési elem. Persze egy szép akvárium dísze lehet a szobának, egy bólés tálban, vagy vázában élő hal állatbarát emberek számára nagyon lehangoló látvány. A tálat tedd vissza a szekrénybe és arra használd amire való. Ne vegyél részt állatok kínzásában. Rajtad áll, hogy követed e a barátodat az állatkínzásban, v inkább állatbarát akvarista leszel.
2020. jún. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
96%

Minek jössz ide kérdezni, ha nem fogadod meg azok válaszát, akik valóban értenek is hozzá? Ráadásul mindenki értelmes választ adott a kérdésedre. Ha lepontozod, ha nem, ők akkor is igazat mondanak, csak jót akarnak neked.

Ráadásul bizonygatod a hülyeséget: "jól érzi magát".

Megkérdezted? Nem tudom hogy mióta van meg az a hal, de hamarosan meg fog halni.

Egyébként ellenkezhetsz te itt bárkivel, de a törvény az törvény. Állatkínzásért fel is lehet jelenteni azt, aki a fennt leírtakat nem tartja be!

2020. jún. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
97%
Lehet, hogy én vagyok már öreg, de annyira elfogyott már a türelmem az ilyen "vázában bohóchalat tartó" (hol hiszem már el) emberekkel szemben, hogy az ilyet minden szó nélkül úgy elverném, hogy az orrán fújná a vért.
2020. jún. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
jelentem a hal nagyon jól érzi magát habfészket is épít -.-
2020. júl. 11. 20:48
 17/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:
96%
De jó ,hogy itt vagy öt ember elpofázta ,hogy ne. Aztán te mégis de .... Inkább fel sem tetted volna a kérdést. Minek ? Úgy sem érdekeltek a válaszok.
2020. júl. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
91%

Figyelmedbe ajánlom ezt az akváriumot:

[link]

Teljesen be van rendezve és van hozzá világítás is. A mérete is megfelelő.

A legolcsóbb akvárium amit találtam:

[link]

Ez tízezer alatt van. Habár csak 25 liter, de jól berendezve kellemes otthon lehet. Mindenképpen jobb, mint egy bólés tál.

Kérdező, hidd el, az a hal nem boldog. Ha összehasonlítanád egy ideális életkörülmények között élő hallal tudom, hogy te is látnád. Szóval ha nem tudsz neki akváriumot biztosítani növényzettel, ne tarts halat! Ha az észérvek nem is, legalább a törvények tartsanak vissza.

2020. júl. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ja, nagyon jól érzi magát, három hónapig, amíg el nem pusztul.
2020. szept. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!