Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges az, hogy a talaj...

Lehetséges az, hogy a talaj ilyen szinten keményíti a vizet?

Figyelt kérdés

JBL GH csepptesztet használok. A csapvíz 22 keménységű (pár hónapja mértem), de most le akartam ellenőrizni az akváriumi víz keménységét, és csepegtetem, csepegtetem... elérte a 22-t, majd 26 és inkább be is fejeztem, mert már lassan elfogyott a tesztelő folyadékom. Nem váltott át pirosból zöldre. Gondoltam megnézem sima ioncserélt vízzel is, hátha rossz a teszt. Na ott egyszerre zöld lett a víz, tehát elvileg nem rossz a teszt.

Bruttó 20 literes az akvárium, eddig 4 liter ioncserélt+2 liter csapvízzel cseréltem. Tehát ha nem lenne bent talaj, akkor mindenképpen 22 keménységnél lágyabbnak kellene lennie. Dennerle garnélatalaj (4 kg) van benne és tropica általános táptalaj (kb 1 kg). Ennyire megkeményítené a talaj a vizet?


Valamivel lágyabb vizet szeretnék elérni, akkor csak ioncserélt vízzel cseréljek (visszasózva), egyáltalán ne keverjem csapvízzel? Vagy a talaj miatt nem is nagyon lesz ennél lágyabb?


Egyáltalán lehetséges ekkora mértékű keményítés a talaj miatt? Ezen kívül csak Seiryu kő van benne, növények és semmi más.


2020. jún. 29. 10:07
 1/2 Skid05 ***** válasza:

Ennyire nem. Erre a talajra azt írják, hogy nem keményíti a vizet. Tehát mondjuk hihetünk nekik, feltételezve, hogy ezen a szinten – nem egy nevesincs gyártó – már gondjuk lett volna belőle ha mást állítanak a termékükről, mint amit tud. A növénytápok is emelhetik a GH szintjét, amennyiben szulfátokat tartalmaznak. Egy lényeges infó lenne még, mennyi a kH ehhez mérten.

De ha teszel a talajodból egy vízkőmentes pohárba ioncserélt vízbe arányosan, állni hagyod, akkor kiderül, hogy mit csinál a keménységtől mentes vízzel x idő alatt.

2020. jún. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Konkrétan ezzel a talajjal nincs tapasztalatom.

Vegyél ki belőle egy kicsit, és csepegtess rá sósavat hogy pezseg e.

Ha pezseg, akkor a lágy vízben valóban képes oldódni, mert az savasabb is egyben.


Ha lágyabb vizet akarsz, az legyen az elsődleges szempont, hogy fokozatosan lágyíts.

Mérj sokszor, akár bent hagyod az aljzatot, akár cseréled, mérj sokszor, hogy tisztában legyél a változásokkal, és ennek függvényében lágyíts akár keverve, akár keveretlenül, (mármint csapvízzel, ahogy a helyzet kívánja) a lényeg, hogy kis lépésekben lágyíts.

2020. jún. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!