Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen más halakat és növényt...

Milyen más halakat és növényt ajánlanátok egy 105 literes aksiba?

Figyelt kérdés

Ami eddig mindenképp lenne bele az 2 torákulum harcsa és 1 anci.

Színes halakat szeretnék(anyám kérése) esetleg neon?


Növényből bármi jöhet utánanézek.


Szűrő:Resun Aqua-Jet Magi1000(idővel cserélném külsőre)

Fűtő:Még beszerzésre vár

Fénycső:Nem tudom milyen pontosan az biztos hogy Sera márkájú de valószínűleg cserélem majd szintén Serásokra.


Miket ajánlotok?



2020. jún. 29. 22:35
 1/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
A torokátum harcsákról lebeszélnélek, nekik ez az akvárium szűk lesz. Válassz helyettük kisebb testű harcsákat. A legszínesebb csapvízben tartható halak ami kezdőknek is ajánlott talán a platti és a guppi hímek, szinte minden színváltozatban előfordulnak. Azért csak hímek, hogy ne okozzon gondot a szaporulat elhelyezése. Egy neonhalraj is mehet az anci és kisebb páncélosharcsák mellé ha nem túl kemény a víz felétek de igazából egy un feketevizes enyhén savas és lágyított vizű akvárium lenne az igazi annak ellenére, hogy jól beakvarizált halak. Az ancinak mindenképp biztosítani kell búvóhelyet és gyökereket, a harcsáknak viszont harcsabarát aprószemű talajt v homokot. Növényekből hármat ajánlok a többit rád bíznám, de ennyi is elég jávai moha és páfrány a gyökerekre és tüskéshínár.
2020. jún. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Egyetértek Salx Narval-al, a torokátumok nagyok ide, inkább egy raj corydorasban gondolkodj. Melléjük mehet az anci, egy raj neonnal még dél amerikás beütésűre is meg lehet csinálni. De az elevenszülők is jó választás.

Tehát mondjuk legyen: 1 anci, 6 cory, 12-14 neon


Vagy: 1 anci, 6 cory, 6 hím guppi, 6 hím platti


Vagy: 1 anci, 6 cory, 8-10 ékfoltos razbóra, 1 törpe vagy mézgurámi pár (bár ez utóbbi kettő-három picit kényesebb mint egy csapat guppi/ platti, de nem vészes)

2020. jún. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kövezzetek meg de 2 torákulum már megvan. Viszont most 200 literbe vannak és egyik sem nőtt 5-6 cm nél nagyobbra pedig min 6 évesek. Ahol pedig én olvastam ott 110 literre írtak 3at:<

(ismerősömnek(SAJNOS)2 db van kb 65 literben, borzasztó...de azok min 7-10cmesek és neki kevesebb ideje vannak mint nekem...)


Akkor a neon jó szerintem,mással nem is akarok szenvedni. A guppikat nem bírom elviselni(emlékek)és ezt az aksit nem akarom túlzsúfolni.


Esetleg gondolkozhatok még 1 db anciban vagy inkább ne?

2020. jún. 30. 10:12
 4/9 A kérdező kommentje:
Oh szintén az anci is megvan már és természetesen a búvóhelyek alap kellékek.
2020. jún. 30. 10:13
 5/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Miért akarod 100 literbe rakni ha van 200 literes ? És még mi van abban/ milyen a szűrésed ,hogy alig 6 centire nőttek ? Egy átlagos cory 6-7 centi, egy toro 18-20 cm kellene legyen. Nálam is van 2 torokátum 100 literbe akik “bérnevelésként” kerültek hozzám majd a nyakamon maradtak, de így is elérték a ~18 centit.

Anciból mehet 2 egy 100 literesbe, kérdés ,hogy minek ? Ha nem akarod szaporítani őket akkor elég egy is, max 2 nőstény. A hímek bár feltünőbbek és igaz, nem nagyon tudják bántani egymást de a folyamatos egymás hergelése elég stressz nekik.

2020. jún. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jézusom nyugalom...a szűrés rendben volt eddig is minden aksimba egyszerűen nem nőttek meg.

Változatosan etetem őket stb. Igyekszem.

Szval 9 éve kaptam 4 cápaharcsát(sejtitik hova lyukadunk ki)akkor voltam 7. És most természetesen baszhatom mert megnőttek,akvarisztikába nekem senki sem segít akit tudok az a netről/könyvekből van. Minden ami van a halaimnak az az én összekuporgatott kis zsebpénzemből van.


Szóval azt szeretném hogy a 200 literbe meghagyom azokat a szerencsétlen cápaharcsákat,nem tudok velük mit csinálni. És inkább akkor annak a maradék 3nak jobb élete lenne a 100 literes aksimban. Ezért nem akarok bele semmi extrát csak mondjuk 10db neont,azt a 2 torákulumot meg 2 ancit(természetesen nőstényeket!).


Sajnálom ha ez egyszerűen nem elég de én tényleg nem tudok többet tenni. Ha mástnem nem veszek más halat a 100asba és akkor megy bele a 3 harcsa...

2020. jún. 30. 10:56
 7/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Nem vagyok ideges, nem támadtalak le csak neten sokszor nehéz hangsúlyozni a szöveget főleg ha sokat kérdez az ember egymás után.


Szinte már sejtettem ,hogy megvannak azok a halak a “mindenképpen lesz benne” miatt. Hát, ha így áll a helyzet akkor talán jobb lesz csak az a három harcsa 100 literbe s más semmi. Ha kevés a hal akkor próbálj a dekorációra rágyúrni ,hogy “ellensúlyozza” a halak hiányát látványban.

Egyébként talán késő bánat, de még jól jöhetnek: [link] , [link] , [link] , [link]

2020. jún. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát, ha eddig nem nőttek meg már nem fognak, valószínűleg fiatal korban érte őket trauma amit kihevertek valahogy, szerintem ez esetben mehetnek a neonok is melléjük, mármint ha akarod.
2020. jún. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na elnézést mindenkitől én bakiztam lemértem a harcsákat,a kisebb 10 cm a nagyobb 13-4 cm.


Akkor ők 3an lesznek a 100literesbe. Találtam végre egy akvarisztikát ahol algátlannak tűnnek a növények és csigát se találtam rajtuk,bár még szétnézek.

2020. júl. 3. 00:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!