Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet megoldani az...

Hogyan lehet megoldani az akvárium áthelyezését , anélkül hogy teljesen újra kelljen indítani?

Figyelt kérdés
A lényeg annyi lenne, hogy van egy jól működő akvárium. Jelenleg a bútor amin van, nekem nem tűnik biztonságosnak. (Pedig direkt akvárium bútorként vettem). Enyhén megvetemedett. Át szeretném rakni az újra. Nem nagy akvárium, 40 l és egy Betta lakja, és sok sok növény. Arra gondoltam, hogy kimerem a víz felét, úgy is kell vizet cserélni, és ezt már könnyebb lenne átrakni az új bútorra.

2020. júl. 3. 17:11
 1/5 Skid05 ***** válasza:
100%
Az elég szomorú, hogy egy 40 literes akváriumot nem bír el egy direkt ilyen célra reklámozott bútordarab. Ami a mozgatást illeti inkább 2/3 az a fél és akkor még könnyebb dolgod van. A kimerés az nagyon pepecs meló, egy csővel leszívva a gravitáció elintézi neked.
2020. júl. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
A legbiztonságosabb ha a bettát addig is kiveszed egy edénykébe vagy valamibe. A víz nagyját leengeded, a nehezebb dekor dolgokat (pl: kövek) is kiveszed, akváriumot megfogod s óvatosan az új helyére rakod. Talán biztosabb ha egy valamilyen kemény “lapra” rakod s úgy mozgatod, nehogy kitörjön az alja, attól függ mennyire nehéz dolgok vannak benne s mennyit kell cipelni. Minden esetre tartsd az aljánál is. A vizet visszatöltöd és visszaengeded a bettát. Mondanám ,hogy ne vedd ki a bettát mert az is stressz neki, de ha baj történik akkor az mégnagyobb stressz lesz.
2020. júl. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Amúgy ez tényleg nevetséges ,hogy egy direkt ilyen célra készült bútor nem bír egy 40 literest. Képzelheted mi lenne ha egy 100-200 literessel tennéd fel ezt a kérdést :D
2020. júl. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ma vettem észre. És nem volt olcsó sem. Talán pont én fogtam ki a szériahibásat... köszönöm a válaszokat :)
2020. júl. 3. 17:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van unatkozó asztalos ismerősöd, jobban jársz ha tervezel egy állványt, és elkészítteted vele. Fele áron dupla erőset kapsz.


Amúgy a lehető legtöbb dolgot mentsd meg. A vízből amennyit csak tudsz. A szűrőt se mosd ki. Ha a víz 2/3-át meg tudod menteni, és a szűrőt se mosod ki, akkor akár fel is használhatod ezt az alkalmat arra, hogy az aljzatot viszont átmosd.

Ez nem újraindítás, mert a biológiai alap megmarad.

2020. júl. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!