Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhalakat lehet így tartani?

Neonhalakat lehet így tartani?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy csapatban jó tartani őket, de ugye neonhalakon belül is vannak más fajták. Ha mondjuk tegyük fel 5 fajta neonhalból veszek 2-2 darabot, úgy már 10-en vannak. Így is jól éreznék magukat, vagy csak úgy ha egyfajtából veszek kb 10-et?
2020. júl. 16. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem jól éreznék magukat. :)

Végülis szinte ugyanolyanok. Nem lehetnek akkora különbségek, hogy pl. az egyik fajta megeszi a másikat.

Ha rosszat írtam akkor bocsi!

2020. júl. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Inkább egy fajból legyen minimum 8-10. Persze tarthatsz több féle “neonhalat”, lehet összeverődnek egy rajba, lehet nem. Nem csak halaknál hanem más állatoknál is megfigyelhető ,hogy ha összekerül két különböző de nagyon hasonlító faj akkor “ha nincs ló, jó a szamár is” alapon összekereszteződnek. Erre jó példa akvarisztika körökben a szivárványos guppi-endler hibridek. Vagy az anci ami franc tudja hány ancistrus keveréke. Én személy szerint corydorasoknál figyeltem meg ,hogy nagyon barátkozósak. Ha hasonlókat raksz össze akkor simán összebandázhatnak a különböző coryk, de olyankor is kell fajonként 5-6 harcsa.
2020. júl. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Csak három fajta neonhalat árulnak nálunk a kéket, a vöröset és a hamisat. A fekete és zöld csak a nevében neonhal. Együtt tarthatóak bizonyos feltételek mellett de 2-2 db ehhez kevés, én inkább 2 kisebb rajt mondanék, nagy akváriumnál akár mind a három is együtt lehet a legkényesebb igényeinek kiszolgálásával ( hamis neonhal)
2020. júl. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálam véletlenül van egy vörös a hamisok között. Egyértelműen ő a domináns, mert nagyobb, mint a többiek.

Nem keverném. Semmivel sem lesz szebb és más hőmérséklet ideális nekik.

2020. júl. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!