Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől kezdtek el gyengélkedni...

Mitől kezdtek el gyengélkedni a növényeim? Mit tehetek a gyógyításukért?

Figyelt kérdés

Semmilyen különösebb változás nem történt az utóbbi időben az akváriumban.

[link]



2020. aug. 13. 10:38
 1/8 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%
Ez így nagyon karcsú információ ahhoz hogy segíteni tudjunk. Írj le kérlek minden paramétert az akvadról (méret, szűrés, világítás, hőmérséklet, vízcserék, tapozás, élőlények...)
2020. aug. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a méret,világítás,hőmérséklet,élőlények azért látszanak a képen.

A többit is jó lenne tudni. Nekem a foszforhiány ugrik be a levélről, de

nem érdemes egy dologra reagálni, ha kiheveri jön a másik tünet egészen addig amíg a rendszer instabilitását okozó hibán nem változtatsz.

2020. aug. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
64%

Akkor megírnád, kérlek, mert én annyira laikus vagyok, hogy ebből a fotóból nem vágom, hogy mekkora az akva, mivel, mennyit világít, milyen élőlényből hány darab van...

Igaz, valami hőmérő-féle látszik a képen, ez pipa. De a többit valahogy nem tudom kivenni a fotóból....várj, megtörlöm a szemüvegem, hátha....

2020. aug. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Figyelj Wattson: a képen kb.70-80Litert látok kb. 10-15*3cm-halhússal. Mivel a guppi nem csapat hal ezért ezt átlagosnak tekintem, a teljes mérettől függetlenül. Persze lehet 3-ponty meg egy hordónyi nád is ami nem látszik. Az anubiasnak nem megvilágítási gondjai vannak, a kép villantóval készült tehát sötétebb a valóságnál. Csigákat zöld algákat nem látok tehát túlvilágíás nem valószínű.

Ennél a növényzetnél gyanús a gyenge szűrés. Mulmot se látok tehát a részleges vízcsere talán feltételezthető. Szerintem kiegészítő tápozás nincs.

2020. aug. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
Ha te mondod....
2020. aug. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Kedves kérdező!

Szerintem hamarabb kapsz valaszt, ha felkeresed a Facebookon a Low tech akvakertész közösséget, Bíró József, Veréb Gábor és még sok más hozzáértő és segítőkész ember tud neked segíteni.

2020. aug. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő szándékú válaszokat!
2020. aug. 15. 09:09
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én az egyik fő problémát a "talajporszívózás" hiányában látom. Ezt a talajt úgy lezártad mint egy kövesutat, ez talán még sohasem volt átmozgatva, kitisztítva, ha ehhez még társul egy gyenge szűrés esetleg kis mértékű vízcsere az algásodáshoz vezet. Nem látok gyorsan növő növényeket sem mint pl tüskéshínár ami felvenné plusz tápanyagot. Az anubias lassan nő szinte úgy viselkedik mint a talaj kövei, vagyis megül rajta az alga ami idővel megfojtja, néha ki kell venni és egy lavór akváriumvízben szépen le kell tisztogatni, óvatosan szivaccsal, a sérült leveleket vágd le éles ollóval. Én is még várnék némi infót, egyenlőre ennyit tudnék mondani.
2020. aug. 16. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!