Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik guppim dörgölözik...

Az egyik guppim dörgölözik mitől lehet?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet kezelni?
2020. aug. 17. 19:26
 1/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
85%
Valami irritálja a bőrét. Ez bármi lehet darakórtól kezdve bármilyen külső parazitáig. Írd le a tartási körülményeket (akvárium méret; szűrés; karbantartási módszereid: vízcserék gyakorisága/ mennyisége, szűrő tisztítása stb; mennyi és milyen hal van, pontosan! fajonként) és az egyéb tünetek stb.
2020. aug. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Irtam privatban
2020. aug. 17. 20:28
 3/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
73%

Ne haragudj ,hogy nyilvánossá teszem de nem szeretek privátozni és úgy nem tudnak mások is segíteni. Tehát az üzeneted:


“Szia!

80 literes akvarium

4 him guppi

8 neon

5 ekfoltos razbora

Aquael fan 2es szuro

Vizcsere heti egyszer van kb 30%os

Csak az egyik him guppi csinalja ezt

Az a baj hogy

Kettot nem reg vettem uzletbol

Betartottam pedig a 2 hetes karantent megis az egyiknel jott elo ez a problema

Darakor lehet? Feher foltot nem latok rajta mondjuk a szine miatt meg sem latnam (alapbol feher a hal), de viszont tatog folyamatosan az akva aljan vagy kozepen.

Dorgolozik a diszekhez. Aktivnak aktiv ugyanugy uszkal csak hal latszik rajta hogy valami nem okes.”

2020. aug. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Okes

Koszonom a valaszt is ami termeszetesen lemaradt 😅

2020. aug. 17. 20:43
 5/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Vegyük sorjában a dolgokat:


“80 literes akvarium

4 him guppi

8 neon

5 ekfoltos razbora”


Eléggé vegyes a társaság, ami nem is lenne baj de túl sok a vízközt úszó hal. Plusz a guppik létszáma még hatéreset de a razbórák kicsit kevesen vannak, belőlük is minimum 6-8 (inkább 8, mert rajhal) kellene legyen. Viszont 3 rajnak kicsit kicsi 80 liter. Szerintem szerencsésebb lenne csak 2 halfajból tartanod többet. Viszont vízterhelés ügyileg még jó a helyzet.


“Aquael fan 2es szuro”


Ez jó csak azt nem írtad ,hogy hogyan tisztítod de gondolom nem csap alatt.


“Vizcsere heti egyszer van kb 30%os”


Ez is jó, de amíg tart ez a vakarózás addig megemelheted heti 2x 15-20%-ra. Ártani nem ártasz vele, csak a közérzetüket javíthatod.


“Csak az egyik him guppi csinalja ezt”


Állandóan vagy csak ritkán ?


“Az a baj hogy

Kettot nem reg vettem uzletbol

Betartottam pedig a 2 hetes karantent megis az egyiknel jott elo ez a problema”


Két hét alatt semmi tünet nem volt ? Mióta vannak az új helyen ? Lehet csak az új környezet az oka.


“Feher foltot nem latok rajta mondjuk a szine miatt meg sem latnam (alapbol feher a hal),”


Alaposan figyeld rendszeresen, bármilyen elváltozásnál azonnal megfelelően! kell reagálni.


“de viszont tatog folyamatosan az akva aljan vagy kozepen.

Dorgolozik a diszekhez.”


Szaporán tátog ? Stresszes, ideges ? Nem bántja a többi hal ?

2020. aug. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Fogd ki a 2 utolsónak érkezett halat és tedd vissza a Karanténba, Parakillel csinálj tartós fürdőt 3-4 nap utánna 40% vízcsere és maradjon egy hétig megfigyelés alatt. A karantén akváriumba porlassz levegőt és ha nincs benne növényzet, v bújó akkor érdemes takarni is a külső mozgás és erősebb fény miatt, ne etesd őket a kezelés alatt, utána max egy csipetnyit 2 naponta. Átrakáskor a fele vizet az akváriumból vedd. A tartó akváriumot egyenlőre ne kezeld semmivel de figyeld a halakat. Természetesen nem ideálisak a körülmények de itt most valószínűleg behurcoltál valamit. Legközelebb ne csak karanténozd hanem fertőtlenítsd is az új halakat pl Parakill-Dezinfekt, vagy Malachit Z-Metilén K gyors fürdővel.
2020. aug. 18. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Ha a többi hal is dörzsölőzködik akkor írj.
2020. aug. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Megint privát üzenet. Szóval Augusztus 19. 11:05


“Hello

Azota mar tejesen rendben van a guppim, nem dorzsolodik semmihez, nem tatog latszik rajta hogy jol van. Parakillt vettem. Ha mar nincs semmi baja ne hasznaljam?”


Szerintem figyelgesd még, de ha ezután sem jönnek elő újra a tünetek akkor ne gyógyszerezd.

2020. aug. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!