Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 160 litert elvinne két Eheim...

160 litert elvinne két Eheim belső szűrő?

Figyelt kérdés

Most egy TetraTec Ex 700-at és egy atman belsőt használok, de azt veszem észre hogy az atman folytás nélkül túl erősen, a tetra meg szinte alig nyomja a vizet.


A kisebb akváriumban Eheim PickUp 200 van és gyönyörűen viszi.


2 db Eheim el tudná vinni a 160l-est (80x40x50) ha nem lenne túltelepítve? A flow szerintem pont jó lenne, a szűrőfelület csak a kérdéses.


Nem szeretnék bele sok halat, egy csapat rajhalra gondoltam és fenéklakókra/garnélákra.



2020. szept. 5. 22:18
 1/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Én azt szoktam javasolni ,hogy kb 100-120 liter szűrhető csak belsővel, ezen túl már külső vagy külső + belső kombó (sokszor a külső ha beérik akkor alig nyomja a vizet ezért rásegítenek a flowra egy belsővel vagy powerhead-el).

Ha csak belsőket akarsz használni akkor azokhoz mérten kell telepíts. Tehát nem tudsz 160 literre elég halat berakni hanem csak annyit amit elbírnak a szűrők. Az megint más kérdés ,hogy elég erősek lesznek-e ha beérnek. Olyankor a névleges vízforgatás kb felére csökken, így ha alapból mondjuk 10x forgat az lesz kb 4-5x forgatás. Egy átlagos halas-növényesre elég szokott lenni 2-3x forgatás is, viszont dús növényzet mellé nem árt 5x forgatás sem.

2020. szept. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kevés hallal elvinné, de érthetetlen, miért akarsz csérét.


" az atman folytás nélkül túl erős"


Akkor fojtsd. Miért akarnád elvágni magadtól azt a lehetőséget, hogy ha viszont nagyobb flow kéne, akkor nem lesz erőtartalék? Kisebbre még mindig lehet venni, de nagyobbra a maximálisnál, nem!

És a belső szűrők is beérnek, azoknak is csökken a vízforgatásuk, ha az eheimeknek biológiailag beérik a szivacsuk, közel sem biztos, hogy elegendő áramlást fognak csinálni.

Mint ahogy az atmant se biztos, hogy mindig fojtani kell majd, de egyébként meg ha igen, akkor mi van?


" a tetra meg szinte alig nyomja a vizet."


Nagyon helyes, nem is az a dolga, azért van ott az atman!

Biológiai szűrésre van tervezve, nem áramoltatónak. Arra viszont amire tervezték, nyilvánvalóan nagyságrendekkel jobb, mint 2, vagy akár 3 eheim belső szűrő. Többszöröse a szűrőfelület, így sokkal stabilabb a vízminőség.

Ha nagyon lecsökken a vízforgatása, és már a szűrőn belül is alig áramlik a víz, akkor változtass a szűrőanyagokon, perlonvattát, nagyon sűrű, vagy régi összeesett szivacsot cseréld le.


Ha most készülnél összerakni az aksit, azt mondanám, végül is elvinné a 2 eheim, ha nincs túltelepítve.

De így, hogy már megvan, és a mostani kombó véleményem szerint hasznosabb, mint amire cserélni akarod, nem sok értelmét látom a cserének.


Ha akkora erő van az atmanban, vegyél, vagy csinálj hozzá esőztetőt, tedd a víz alá, az fojt is rajta egy kicsit, meg egyenletesebben eloszlatja az áramlást.

2020. szept. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
A Tetra külső a lassű áramoltatással tökéletes bioszűrésre, az atman pedig kitűnő vízforgatásra és mechanikai szűrésre én nem cserélném le őket. Amúgy megoldható két belsővel is de ezt ajánlani nem lehet hiszen minden akvárium más. Én mondjuk 300 litert szűrök két EHEIM XL- belsővel kémiai és mechanikai szűrés van, dús növényzet, sok hal ( afrikai sügérek), heti 30% vízcsere ( kb 4 hétig tartja magát csere nélkül is a víz ) A vizet és a halak viselkedését ill a növényzetet kell figyelni mert ez dönti el, hogy az adott szűrés elegendő e, ezt v azt ajánlani én nem nagyon szeretek másnak .
2020. szept. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!