Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vemhes a vörösneonhalam? Mit...

Vemhes a vörösneonhalam? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van 10 db vörösneonhalam és kb. 3 napja vettem észre hogy 3 neon halnak nagy lett a hasa. Valamelyikének talán egy kicsit hullámos is. 2-3 hónapja vannak meg és még nem ikráztak. Mit csináljak? Rendezzek be nekik egy külön akváriumot, és rakjam át őket?

2020. szept. 8. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Én nem hiszem, hogy ikrásak lennének. Nagyon nehéz őket szaporítani, csak nagyon lágy vízben szaporodnak. Milyen vízben tartod őket? Egy sima társas akváriumban, csapvízben nem fognak azok ikrázni.

Inkább valami más lehet a nagy has hátterében.

2020. szept. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Hasvízkór lesz az, el fognak pusztulni.
2020. szept. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
Ha terhes, akkor látnod kéne az ikrákat is a hasában. Látsz ikrákat a hasukban?
2020. szept. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én sem hinném, hogy ikrás de ha azt látod, hogy egy nagy hasút üldöz 2-3 vékonyabb egymással civakodva akkor van rá esély. Okozhat haspuffadást némelyik száraz eleség, ezeket etetés előtt érdemes beáztatni ill nyers kajára váltani. Sajnos a betegségek sem zárhatóak ki. Nézd meg a hasvízkóros halak képeit és hasonlítsd össze. Csinálj részleges vízcserét, takarítsd fel a talajt és ne etess két napig, ügyelj a hőfokra és tegyél a vízbe tőzegkivonatot ill lágyítsd is kicsit ha nagyon kemény a csapvizetek. Gyakorlatilag arra próbáltam utalni, hogy teremts számukra ideális és tiszta környezetet és minőségi fagyasztott kajával etess. Egyenlőre többet nem tudok tanácsolni.
2020. szept. 9. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!