Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges ózongenerátor...

Lehetséges ózongenerátor használata a szobában, amelyben akvárium van?

Figyelt kérdés
Zárt a teteje, szűrőjét lekapcsolnám. De akár be is fóliázom. Csinált már ilyet valaki? Ha nagyon rizikós, akkor inkább nem csinálom, az akváriumot kivinni nem szeretném.

2020. szept. 13. 16:03
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kizártnak tartom, hogy hatással legyen az akváriumra. Nálam működött pár napig de nem bírtam a szagát, így hát visszaadtam a haveromnak akitől kölcsönkértem.:D A halak viselkedésén nem látszott semmi nekem viszont simán felfordult tőle a gyomrom. Amúgy a haver sem bírta, mielőtt még kényeskedéssel vádolnátok.:D
2020. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Engem is iritál de viszont jó légfertőtlenítő. Ha influenzás vagyok mindig bekapcsolom. A halakra sosem volt hatással.
2020. szept. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom Ti hogyan használjátok, nekem van egy kisebb, de annak a leirásában is benne van, hogy zárt szobában kell használni 1-2 órát, utána kiszellőztetni! Nem ajánlott egy légtérben lenni vele ha be van kapcsolva, fejfájást okozhat!!!!
2020. szept. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is használok egyet néha, de addig nem vagyok a szobában. A halaknak eddig nem ártott, zárt tetejű (gyári tető) akváriumban van, de vannak rajta ugye hátul a szerviznyilások, valamint a levegőztető is a szobából veszi a levegőt.
2020. szept. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nyilván a koromnak tudható be de nekem eszembe sem jutott, hogy akár ki is mehetnék a szobából amikor be van kapcsolva.:D Amúgy azon ami nálam volt csak a szoba mérete volt mérvadó és nem utaltak sem a szellőztetésre, sem az egy légtérben való tartózkodás esetleges veszélyeire. Dohányfüst semlegesítő és energiatakarékossági előnyeit külön ki is emelték, mármint, hogy fűtési időben nem kell kiszellőztetni a fűtött szobát. Ózondús friss hegyi levegőt ígért hegyi patakkal meg mit tudom még mit nem és helyette produkált egy pöcegödröt kb.:D Most, hogy nem lehet cigizni a vendéglátó helyeken hozzájutottam egy rohadt drága aktívszenes HEPA légtisztítóhoz majdnem ingyen, ez nagyon hatékony és tényleg észrevehető javulást hozott a lányom allergiás tüneteiben kiegészítve a sópárologtatóját v minek nevezzem.
2020. szept. 14. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, az enyém nem ózon generátor, hanem 'Ionos légtisztító'... És nem találtam a leírásában, de akitől kaptam, mondta, hogy ne legyek vele egy légtérbe és szellőztessek miután járattam.


[link]

2020. szept. 14. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Az én kérdésem arra a készülékre vonatkozik, amelynek teljesítményfüggően adott ideig kell működnie, nálam kb fél-háromnegyed óra. Ez idő alatt senki sem tartózkodhat bent, és a növényeket is ki kell vinni, mert mindennek árt, aminek levegőre van szüksége az életbenmaradáshoz. Ezért is nem tudom, hogy a vízben mennyire oldódna, ha a minimális réseken bejutna.

2020. szept. 14. 12:44
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
100%

Ha még a növényekre is káros akkor inkább ne használd abban a helyiségben, v próbálj pontos típusszám alapján érdeklődni, így nem merek tanácsolni mást.


6" Ezt a típust is próbáltam, ez nem volt annyira büdi csak közelről, viszont nekem kicsi volt a légteremhez. A cigifüstöt viszont nagyon jól semlegesítette ez is megfelelő méretű zárt helyen ( kísérletezgettem kicsit velük ha már kölcsönkértem őket vásárlás előtt ). Nem ide tartozik ugyan de a cigifüstöt a zeolitos macskaalom semlegesítette legjobban.:D Amúgy nem bagózok a lakásban csak kíváncsiságból vizsgálódtam, illatosított pipadohány és füstölők illatát, füstjét próbáltam semlegesíteni. Az ózon meglátásom szerint mindegyiknél kellemetlenebb de nyilván jótékony hatása is van.:D

2020. szept. 15. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!