Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrőt ajánlotok?

Milyen szűrőt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Az akvárium kavicsa(aljzat) alatt eléggé megreked a kosz. Milyen szűrőt ajánlotok ami a padlót is szűri? 60 l az akvi, 4 hal van benne. Alap szűrőm van, ami hát elég gyenge, és le akarom cserélni, de szeretnék akkor már normális szűrőt venni.

2020. szept. 14. 17:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Vágj fél literes kólás üvegből egy kis tölcsért, a kupakjába beledugod a csövet és kész a porszívó. A vizet leengeded vödörbe.


Gondolom szoktál hetente 10-20 liter vizet cserélni (nem ártana).

2020. szept. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ajánlott oldalak:

[link] , [link] , [link] , [link]

Lássuk:


“Az akvárium kavicsa(aljzat) alatt eléggé megreked a kosz.”


Az ajánlott szemcseméret kb 0,5-3 mm körül van. Ami ennél kisebb az könnyen iszaposodik vagy épp felkavarodik; a nagyobban könnyen megül a mulm (kosz, halürülék stb). Szintén nem jók a színezett talajok.


“Milyen szűrőt ajánlotok ami a padlót is szűri?”


Ilyen nincs, illetve létezik un. talajszűrők de az ma már elavult technika. A heti vízcserék alkalmával kell talajporszívózni (ez egy cső aminek a végén egy tölcsérszerű cucc van. Ezze kell “kiporszívózni” a talajt). A szűrőt úgy kell állítani ,hogy fodrozza a vízfelszínt. Tehát a felső vízrétegben megy az egyik irányba, a szemközti oldalon visszafordul alul és így az áramlat a szűrő alá söpri a kosz nagyját.


“60 l az akvi,”


Ez így oké, egy átlagos kezdő méret.


“4 hal van benne.”


Ez viszont nagyon fontos ,hogy milyen hal ? Mert ha túl nagyok nettó 50 literbe akkor mindegy milyen szűrőt veszel mert úgy is túl sok ammóniát termelnek a halak. Na meg amúgy nekik sem jó a szűk hely.


“Alap szűrőm van, ami hát elég gyenge,”


Mármint szettet vettél ? Akkor nem csoda ha gyenge a szűrő. Olyat keress aminek a gyári ajánlás alsó! határa kb 60 liter. Híres márkák az Atman, Eheim, JBL, Tetra, Aquael stb.

Ez még simán szűrhető belsővel, de ha nem szeretnél helyet foglalni az akvában akkor választhatsz akasztós vagy külső szűrőket.

2020. szept. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindig lesznek olyan zugok, ahol megül a mulm, azokat csak porszívózással tudod tisztítani.
2020. szept. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#1: 18-20 litert szoktam cserélni hetente :)

#2: a szűrőm jól van beállítva, szépen szedi a koszt, de nem eléggé. 1 molly van, 1 Aymonieri és 2 panda. Igen szettbe kaptam édesanyámtól, már több mint 1 éve, és az aljzatot is néztem a boltokba, de vagy színeset találtam, vagy a kavicsot, de őszintén, nem is tudtam hogy van egy megfelelő méret, mert amikor ezt kérdeztem mástól, ő azt mondta, hogy m1 milyen, csak legyen. Majd még szét fogok nézni több helyen, ha időm adja, hogy messzebb menjek, vagy a netről rendelek. És tisztába vagyok vele, hogy gyenge a szűrőm, ezért akarom lecserélni. Köszönöm a tippeket. :)

#3: gondoltam, hogy mindig lesznek helyek ahol megmaradnak, de kicsit zavaró, hogy mindenhol van, így gyakrabban kell őket takarítani. :)

2020. szept. 15. 07:24
 5/14 anonim ***** válasza:
A molli és az aymonieri legalább 100litert igényel: gyorsan kinövik ezt az akváriumot. Szerintem a panda csapatot bővítsd, a másik kettőt add el, és vegyél kisebb halakból egy csapatot, valami vízközt úszót. Esetleg egy csapat dánió vagy neonhal(nekik is határeset) vagy ha elevenszülőt akarsz akkor egy csapat(6-8db) platti.
2020. szept. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönik szépen, a halak tökéletesen el vannak. Lesz egy 400 literes akvim pár hónapon belül. Valójában néha túlozva vannak ezek a literek a halakhoz, és szerintem nálam még mindig jobb dolguk van, mint másnál, aki ugyan ezeket 30-40 literesbe tartja. :)
2020. szept. 15. 09:02
 7/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Valójában néha túlozva vannak ezek a literek a halakhoz,”


Ez azért tűnik így mert a boltban a halak még fiatalok, javában nőnek még így kell átlag pár hónap-1 év (fajtól függően akár kicsivel több vagy kevesebb idő) ,hogy kimúljanak a szűk hely miatt. Ha mondjuk minden faj már elérte volna a kifejlett méretét eladás előtt akkor máris meggondolná az ember a 25 centis moszatevőt 60 literbe rakni vagy a 15-20 centis aranyhalat 2 literes gömbbe. Bár ha már 1 éve megvannak akkor gondolom már látod te is ,hogy az aymonierinek igen kicsi az az akva.


“és szerintem nálam még mindig jobb dolguk van, mint másnál, aki ugyan ezeket 30-40 literesbe tartja. :)”


Hát, nem sokkal. Igazából a 4 hal közül csak a 2 pandának elég ez a hely de nekik sem épp optimális mert rajhalak, minimum 6 kellene belőlük. A mollyk szintén igénylik a fajtársakat.

Az viszont pozitívul ,hogy nagyobb akvát akarsz, sok sikert hozza! :)

2020. szept. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
De azoknak a kereskedőknek is bevonnám az engedélyét, akik 2 decis "pohárban" tartják a bettát, szegények meg már félig fel vannak fordulva...
2020. szept. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én azt szeretem, hogy a szűrőből, eljutottunk oda, hogy mindenbe beleköttök. Nem erről kértem tanácsot. Csak nem szerettem volna, egy elég gagyi szűrőt vásárolni, és minőségi márkára voltam kíváncsi tapasztalat alapján. Olvastam a neten sok véleményt 1-1 terméknél, de az hogy "működik", "eddig jó" nem éppen a legmeggyőzőbb. És régebben sokkal rosszabb körülmények között tartották a halakat, mégse szóltak be nekik csak jóval később kezdett el ez elterjedni. És ha tényleg nem foglalkoznék velük, 20-30 hallal telebasznám, és nem érkedlődnék a felszeretség iránt. Csak nem akarok befektetni úgy nagyobb akváriumba, hogy minden felszerelésem hozzá gyenge/minősíthetetlen. Szóval igen, sokkal jobb helyük van itt mint egy gömb akváriumba. És az aymonieri-t úgy hoztam el, hogy stresszes, és rossz állpotba volt, nálam meg teljesen kigyógyult, és éli az életét elég aktívan. :)
2020. szept. 15. 20:40
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha rám hallgatsz, veszel használtan egy külső szűrőt. Mivel a medencéd vize le van terhelve nem belevaló halakkal, így a belső kevés lesz, ammóniamérgezésben fognak szenvedni. Vagy veszel egy használt szettet 100+literes akvával.
2020. szept. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!