Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet az a zöld folt a hal...

Mi lehet az a zöld folt a hal fején?

Figyelt kérdés

Most vettem egy "Molly" halat és észrevettem hogy a fején van egy algazöld pötty/folt. Nem tudom hogy, ez betegség vagy csak ilyen a pikkelye

ilyen a hal: [link]

E mellett mintha kicsit kopott lenne a pikkelye is , fehéres színűek de szerintem nem darakór mert nem apró pöttyök


2010. aug. 7. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekünk volt Mollynk...


Nem tudom mi ez, de szerintem betegség!!!

Állatorvos vagy a kiskereskedés ahol megvetted, megkérdezed mi ez, mit tudnak ajánlani.


Mindenesetre én elzárnám a többi haltól, esetleg egy másik edénybe, hogy nehogy elkapják ők is...

2010. aug. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát kár érte :(, pont ma vettem. Mindenesetre külön helyre teszem. Én azt hittem hogy csak egy kis alga ment a fejére vagy kosz
2010. aug. 7. 20:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, olyan nincs, hogy egy hal koszos lesz. Szerintem egy régebbi sérülés lehet, azon könnyen megtelepszenek a gombák és paraziták. Mindenképpen vedd külön. Amíg nem tudod biztosan, hogy mi az, szerintem ne kezeld vegyszerrel, viszont sót tegyél a vizébe, az segít legyőzni a parazitás fertőzést és az immunrendszerét is erősíti, a mollyk nagyon szeretik az enyhén sós vizet. 10 literhez 1 evőkanál jódozatlan sót szoktam adni nekik, nem csak betegségre, megelőzésre is. Aztán ha kiderült, hogy mi a baja, vehetsz neki orvosságot is. Ha jó az étvágya, akkor várhatsz kicsit a kezeléssel, ha nem eszik akkor viszont már sürgős a dolog.
2010. aug. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Étvágya szerencsére van.
2010. aug. 9. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!