Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Váci víz jó akváriumba?

Váci víz jó akváriumba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most vettem egy juwel rio 240l akváriumot. Szeretném beindítani. Eddig következőket vettem meg hozzá:

JBL ProScape Plant Start

JBL Florapol 700g

Dennerle DeponitMix Professional 9in1 növény táptalaj - 9.6kg

Kavics aljazotot tervezek rátenni 3-4 cm vastagon 1-3 mm-es mérettel.

Növényeket sok fajtát akarok. echino fajtákat, cryptoból, anubias.

A csapvízen végeztem Tesztet. összkeménység: 16-17, Karbonát: 12-13.

Tervem az, hogy veszek desztilált vizet, és 50% csapvíz-50% desztilált víz. A juwel világítása nagyon jónak ígérkezik, és ismerősömnek szépen nőnek a növények, halak pedig szépek. Tudtok még adni valamilyen tanácsot? Kicsit a váci víztől félek, hogy nem lesz ideális az akváriumba. juwel szűrésen kívűl még lesz benne egy külső tetra szűrő. Tetra Ex 1200 plus.



2020. okt. 13. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Én esztergomit használok. (ott lakok) Az jól bevált. A váciban így nem vagyok biztos.
2020. okt. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Érdemes elolvasni!

2020. okt. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Skid05 ***** válasza:

Wellness lesz ez a növényeidnek ezzel a talajjal...

A desztvíznek 150 ft literje, az ioncseréltnek 70. Ha leviszed egy kicsit a karbonátot, akkor már közelít egy többeknél bevált kh:GH 1:2-es arányhoz, tehát valójában csak annyi lágy vízre lenne szükséged ami 10 kH-hoz kell a heti cseréknél. Az 50-50% sokba is kerül és ehhez a növényzethez nem kell extra lágy víz. Nyilván a halakat is eszerint kell megválogatni. A Tetra gyári töltetét mindenképp érdemes lecserélni, hogy kihozd belőle amire kitalálták.

2020. okt. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!