Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 72 literes akváriumban tarthat...

72 literes akváriumban tartható egy vitorláshal pár? (PTEROPHYLLUM SCALARE)

Figyelt kérdés

60*30*40cm, szögletes akvárium...


Ha jól tudom, az ikrákat, ha nem különítjük el, akkor megeszik.

Így nem lesznek kishalak.


Az nem zavarná Őket ha az egész akváriumban csak ketten lennének?



2020. okt. 29. 16:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A csíkok nem véletlenül kígyószerűek, általában nagyobb áramlatú patakok, folyók lakói, ha eltekintünk a földrajzi elhelyezkedéstől, egyáltalán nem mondanám, hogy a betta igényeivel jobban összhangban lenne egy csík, mint egy cory, sőt!

A paradicsomhalak meg kb minden más élőlénnyel szemben gyakran nagyon agresszívek, nehezen társíthatóak!

2020. nov. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
pl törpegurámikkal biztos, hogy jóval kevesebb ilyen jellegű gond van.
2020. nov. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom. Meglehet, hogy igazad van, és mivel nem vagyok egy khuli-szakértő, ezért nem vitatkozni szeretnék.

Csak annyit fűznék hozzá, hogy a leírásokban nem szerepel hogy igényli a nagy sodrást. Márpedig, ha egy élőlény érzékeny a sodrásra, azt megemlíti legalább egy oldal a sokból (azt is hozzá kell tenni viszont, hogy nem olvastam végig a létező összes oldal leírását).

Ugyanakkor azt majdnem minden oldal megemlíti, hogy származási helyén növénnyel sűrűn benőtt, iszapos, sőt az akvagurun azt írják, hogy mocsaras helyen él.

Nekem ez valahogy összeegyeztethetetlen a nagy sodrással.

De mint mondottam, meglehet, hogy igazad van...

2020. nov. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Másképp tudtam, nem biztos, hogy igazam van.
2020. nov. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Vannak csíkok amik patakokban élnek, s vannak amik az említett mocsaras területeken, azt nem tudom ,hogy a halszerűbb vagy a kígyószerűbb csíkok élnek többségében gyors folyású patakokban. Igazából a kígyószerű test simán ki tud alakúlni erős áramlat nélkül is. Gondoljunk a kígyókra. Hajdanán gyíkszerű hüllőkből alakúltak ki. Ha jól tudom ezek a hüllők többnyire üregekben/ föld alatt éltek, emiatt az életmód miatt elcsökevényesedtek a végtagjaik majd el is tüntek. Hasonló állatok ma is vannak ,kis hazánkban is. Gondoljunk csak a pannon gyíkra és a lábatlan gyíkra. A khuli-féle csíkok az aljzatban túrkálnak, áskálódnak. Mármint konkrétan benne, nem csak a tetején mint általában a harcsák. Az ilyen életmódhoz előnyös a hosszú megnyúlt, hajlékony, kígyószerű test.

Egyébként én úgy vettem észre ,hogy a gyors folyású patakokból/ folyókból származó halaknak elsősorban nem igazán az áramlattal van bajuk hanem az oldott oxigén szintel és esetleg a nitrigénvegyületekkel. Az ilyen helyeken értelemszerűen több az oldott oxigén, frissebb a víz mint az állóvizekben.

2020. nov. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

"elsősorban nem igazán az áramlattal van bajuk hanem az oldott oxigén szintel és esetleg a nitrigénvegyületekkel. Az ilyen helyeken értelemszerűen több az oldott oxigén, frissebb a víz mint az állóvizekben."


Igazad van, ez teljesen logikus.

2020. nov. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Salx Narval ***** válasza:

Igen Z Törpe neked írtam, bocs, hogy nem volt egyértelmű. Természetesen semmi akadálya, hogy corykkal társítsd ha őket kedveled. Nem annyira a biotóp jellege miatt ajánlottam, csak régebben volt egy ilyen akváriumom és nagyon kedveltem, gondoltam megemlítem.


11" A paradicsomhal a bettához hasonlóan főleg a saját fajtársaira, kisebb halakra, fátyolos úszójú halakra nézve jelenthet veszélyt. És igen, vadak tudnak lenni ezt az esetleges társításkor szem előtt kell tartani. A társításuk a szélsőséges hőmérsékletigényük miatt is eléggé korlátozott. Nyilván nem ajánlom ha a kérdező nem direkt kevés egyedszámú és nagyobb méretű mutatós halakban gondolkodik. A csíkok többsége nem kedveli a nagy áramlást, nézz csak utána.

2020. nov. 3. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 medvemorzsa ***** válasza:

Na meg gondoljunk a hazai Réticsík-ra, ami szintén nem a gyors sodrású

vizek lakója.

Valójában ezek a csíkok nem igazán áramvonalasak, csak első ránézésre,

Valójában a hosszú egyenesvonalú testeknek elég rosszak az áramlástani tulajdonságaik. Induljunk ki abból, hogy a legáramvonalasabb testformája

a közismert Fehércápának van.

2020. nov. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 medvemorzsa ***** válasza:

#8


Ha nem csal az emlékezetem, a Paradicsomhalelég nagy csigavadász, ez a gurámikra is érvényes.

2020. dec. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!