Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tápozzam az akváriumi...

Hogyan tápozzam az akváriumi növényeket?

Figyelt kérdés
A JBL Ferropol nevű tápját használom, ezen heti adagolásban 10ml/80l áll, viszont vízcserekor 10ml/40l ami a lecserélt víz mennyiségére vonatkozik. Én viszont heti egyszer szoktam beönteni, 15ml-t 120l-re szóval a 10ml/80l heti adagot, nem adom hozzá a cserélt víz mennyiségéhez megfelelően kiszámolt dupla adagot. Vasárnaponkénti vízcsere mellett azt tapasztalom, hogy a növényeim szerda körülig megnyúlnak, aztán stagnálnak a növésben. Érdemesebb lenne szerdánként a heti adagot (10ml 80l vízre), majd vasárnap 30l víz cseréjekor az arra megadott 10ml/40l adagot még hozzá önteni?
2020. nov. 15. 17:24
 1/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Miért nem napokra lebontva adagolod a heti adagot ?

Amúgy ez többnyire a növényeidtől függ, mármint mire hogyan reagálnak. Kipróbálhatod a felvázolt tápozást pár hétig, akár fele adaggal kezdve. Ha azt látod ,hogy a növények végig egyenletesen fejlődnek de plusz alga nincs akkor rendben van a dolog.

2020. nov. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

A növények mennyiségétől, növekedési ütemétől, a fény erősségétől és az állatok számától is függ, hogy mennyi és milyen tápot kell adnod. A JBL ferropolt nem ismerem, rágugliztam. Nagyjából nekem az jött le, hogy ez egy mikroelemes tápoldat, ami azt jelenti, hogy a macroelemeket máshonnan kell pótolni. Márpedig a megfelelő növekedéshez szükséges a macroelemek jelenléte is. Ezt tartalmazza a csapvíz, a halak ürüléke és a macroelemes tápoldat is.

Ha csak microval tápozol, és esetleg túl is tolod, az amúgyis kevés foszfátot a sok vas miatt nem is képesek a növények felvenni.

Ezen felül a tapanyagfelvételt gátolja a kemény víz is.

Szóval ezek alapján neked kell eldönteni, hogy hogyan adagolj. Egyébként ajánlom figyelmedbe b.jocit és fbcsoportját.

2020. nov. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Tényleg érdemes több részletben adagolni a heti adagot. Amúgy ez egy jó növénytáp halas akváriumokban kiegészítő tápra sincs szükség, max gyökértápra ha steril a talaj. Ne foglalkozz az ajánlással az csak iránymutató, a növényeidet és az algát figyeld attól jobb jelzés nem kell. A megnyúlás nem feltétlenül jó és a stagnálás nem biztos, hogy rossz tápozásra utal bár bevallom kicsit furcsállom, hogy a növényeid ennyire intenzíven reagálnak. Nálam hetek alatt játszódik le hasonló szemmel is érzékelhető változás ami ritkítás és "átporolás" után újra normalizálódik. Igaz, hogy nálam stabil gyökértápozás van és strapabíró egyszerű növényzet. Te használsz táptalajt v egyéb gyökértápot? Ha nem, akkor ajánlanám, hogy erre is érdemes odafigyelni egyes növények esetében. Én feleennyi tápot használok dús növényzetű akváriumnál heti 30% vízcsere mellett, ez természetesen nem irányadó csak úgy megemlítettem.
2020. nov. 16. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon túltápozol. A gyári adagolás erős megvilágítás és co2 adagolás ja és heti 50%vízcsere mellett ajánlott. Ellenkező esetben nagyjából érdemes a felével megpróbalni.
2020. nov. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 medvemorzsa ***** válasza:

Valami nem klappol, ha ilyen, heti szakaszokban növekednek a növények.

Valószínű, hogy kevés a vízben a Nitrogén.

Mérj egy NO3-at./Nitrát/

2020. dec. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!