Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak?Még nem volt...

Mit csináljak?Még nem volt ilyen esetem.

Figyelt kérdés

Van 2 darab algaevőm..az egyik a him bebujt egy résbe..és ahogy látom narancssárga ikrákat öriz..

Na most ez egy társas akvárium..mi a teendöm?



2020. nov. 21. 10:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, had őrizze az ikrákat. Ezzel később lesz teendőd. Most ha nem szeretnéd, hogy többen legyenek valahogy szedd ki az ikrákat.
2020. nov. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
H tarsas?
2020. nov. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Serpalazac..petit..neon.neonbol csak 2 darab..mentett neonok..


nagy az akvárium..jo szürökkel.


Mennyi idő alatt kell ki?és akkor mit kell tennem?

2020. nov. 21. 12:28
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

Nem biztos, hogy kikelnek, ha nem lágyított és savasított a víz, de elég jó esély van rá, hogy néhány kikeljen. Valószínűleg sok be fog penészedni, de ezzel semmit nem tudsz tenni a közösben. Különrakáshoz meg már késő.

Ha kikeltek, akkor is lehet még elhullás, mert nem ilyen körülmények között kell őket nevelni (vízkémia, fényerősség, vízoszlop magassága, ez mind befolyásoló tényező)

ezzel a közösben szintén nem tudsz mit csinálni.

Majd a természet végzi a dolgát.

Valószínűleg lesz néhány túlélő.

2020. nov. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm!ez egy pontos fair válasz!
2020. nov. 21. 13:27
 6/22 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha egyszer ikráztak akkor valószínűleg később is fognak arra már felkészülhetsz előre, mármint ha felszeretnéd nevelni őket egy ikráztató akváriumban. Közös akváriumban is sok megmaradhat ha ideális vízminőséget, környezetet teremtesz dús növényzettel és bújásra alkalmas mohával, gyökerekkel. Azért arra is gondolj, hogy mit kezdenél egy nagy családdal és a következőkkel. Még az is előfordulhat, hogy szét kell választanod a párt, én minden akváriumomban csak egyet tartottam megelőzendő a szaporodásukat. Tudom én, hogy izgalmas és érdekes dolog ez de a felnövekvő halak sorsára is gondolni kell.
2020. nov. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Igen..igazad van..igy vagyok az aranyhalaimnal....1pártól lett 25 darab....és nem tudtam velük mit csinálni..elajándékoztam egy halasnak egy részét..most is van 9 db.. Szét kellene öket választani ivar szerint..de nehéz...most hogy késön vettem észre az ikrákat megvárom mi lesz...összesen kb 20db lehet.

A him nem nagyon mozog..állandoan ott van..nem sinyli meg..nem kell valamit csinálnom?

2020. nov. 22. 16:38
 8/22 Salx Narval ***** válasza:
Nem de azért dobhatsz estefelé egy algatablettát az ikrázóhely közelébe. Részleges vízcserét viszont érdemes kicsit sűrűbben csinálni SERA Aquatan és tőzegkivonat is jól jönne. Az ikrák védelmére én csipet gyógyszertári csersavport, kamilla és égértoboz kivonatot is szoktam adagolni, ancik esetében le sem szűröm mert szívesen eszegetik a virágot és a tobozt is. Mindegyik erősen színez.
2020. nov. 23. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm..holnap megyek a halashoz..veszek.meglátjuk mi lesz:)
2020. nov. 23. 12:18
 10/22 A kérdező kommentje:
Na megint egy kérdés..eltüntek az ikrák..nem látok semmit...de ugyanugy örzi a helyet.
2020. nov. 24. 19:53
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!