Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium merevítő ragasztása...

Akvárium merevítő ragasztása utólag?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 200literes akváriumom van, 100x40x50 8mm vastagságú üveggel merevítés nélkül. Így gyártották le mondván hogy nagyon jó minőségű az üveg és profi a ragasztás, nem kell merevítő. Valóban egyébként szép munkát végeztek viszont feltöltöttem, és majdnem 7mm hasasodása van. Így megy már nekem fél éve abban a tudatban hogy nem lesz gond de már most rá szánnám magam inkább biztos ami biztos.


Legalább egy kereszt merevítést fel szeretnék rakni.

Fbs ragasztóm van.

A kérdéseim:

Mekkora üveg darabot kell használnom? 8mm legyen mint az akvárium is?

A méretet hogy mérjem, a külső éltől levonom a 2x8mm oldalvastagságot és ennyi? vagy számoljak még rá 1 cm?

Le kell engedni teljesen az akváriumot? (Ha az alján hagyok életteret a halaknak egy napig amíg fölöttük mókolok az úgy megoldható?)

Üvegesnél is elérhető üveggel lehet dolgozni? Vagy spéci üveg kell?



2020. dec. 7. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nekem a 100x40x40-esben középen volt egy merevítés az elő-és a hátoldal között középen. Az úgy volt megoldva, hogy volt egy 10 centi széles üveg beragasztva pont az üveg felső élével egy szintben. És még ráragasztottak egy 8 centis üveglapot pluszban. Végig volt ragasztva az élük teljesen, így nem kerühetett a két lap közé semmit.

Namos ez olyan merevséged adott, hogy semmit nem mozdult feltöltve.


Természetesen beragasztáskor teljesen le kell engedni, letisztítani, zsírtalanítani.

Semmiképpen se legyen feszültség alatt a szerkezet (mechanikai feszültségre gondolok).

pontosan akkorát kell vágni ami a terheletlen akcárium két fala közé befér

2020. dec. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen a keresztmerevítés bonyolultabb annál, hogy beragasztasz egy csíkot, és annyi. Ha eszembe jut, meg odaérek, majd megpróbálok felrakni egy képet.

Nekem amin keresztmerevítés van, az nem nálam van, ezért komplikáltabb.


A lényeg: van egy 100 centis aksid, elveszel belőle középen 10 cm-t, kb 44 centid marad, ahol be tudsz nyúlni.

Nem mondom, hogy nem szokható meg, de azért meg tudja nehezíteni az ember életét. Bármilyen terep rendezés, porszívózás, halak kihalászása, stb...


Szóval vél éve megy tökéletesen, ilyen áron (amit fentebb írtam) meggondolnám, hogy kell e ekkora biztosítás. Ha a jelenlegi 7 mm hasasodást (ami ezek szerint nem jelentett problémát) nem föltétlenül 0-ra csökkented, de azért jelentősen lecsökkented 2 hosszmerevítéssel, azért az meggondolandó megoldás.

Elől hátul beragasztasz 2 db 90 centis 4 cm széles csíkot, így a 40 centis "mélységből" csak 32 cm-ed marad, tehát 8 cm-t levesz a felületből, ami több mint keresztmerevítéssel, ennek ellenére praktikum szempontjából sok esetben mégis életképesebb megoldás, mert nem akadsz bele folyton.

Emlékszem, mikor én használtam még a keresztmerevített aksit, szereztem egy -szinte háttérként funkcionáló- viszonylag lapos, de nagy kiterjedésű mangrove gyökeret. Ketté kellett fűrészelnem, mert nem tudtam berakni a merevítéstől.

2020. dec. 8. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Megoldható az álló helyzetben való beragasztás? Hogy ne kelljen lecipelni az állványról meg elboritani

2020. dec. 8. 06:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Nehézkes. Mindenképpen kell tervezni valami szerkezetet, ami fixen tartja amíg meg nem szilárdul.
2020. dec. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amennyiben hagyok az alján 15cm vizet, az akvárium minden oldala terheletlennek mutatkozik, nincs elváltozás mm-ben. Így is szükséges teljesen kipakolni? Egy nagyon jól összeállt kinézetű akvárium összeragasztott kövekkel, és a halaimat szinte esélytelen hogy mind kitudjam fogni ott alul ellennének. Tudom első a biztonság és ha mindenképp ki kell rámolni ám legyen, de azért hátha meglehetne oldani e nélkül
2021. jan. 5. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!