Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium oldalára led szalag?

Akvárium oldalára led szalag?

Figyelt kérdés
Mennyire válna be egy fehér állítható fényerősségű led szalag az akvárium köré? 60 vagy max 96 literes lenne az aksi, és elsősorban guppikat és neonokat tartanék és ehhez milyen erősségű szűrőt, fűtőt esetleg levegőztetőt ajánlanátok? Előre köszi a segítséget!
2020. dec. 11. 20:26
 1/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
21%

“Mennyire válna be egy fehér állítható fényerősségű led szalag az akvárium köré?”


Az a kérdés ,hogy minek? Az oldalára?


“60 vagy max 96 literes lenne az aksi”


Ha neonok is lesznek akkor inkább 96.


“és elsősorban guppikat és neonokat tartanék”


Kissé tájidegenek egymáshoz képest de tathatóak. Közepesen kemény esetleg lágy fele hajló vízben elvannak. Neonból minimum 8-10 legyen, guppiból lehetőleg csak hímeket ha nem akarsz havonta x tucat kishalat s legyenek legalább 5-6-on.


“és ehhez milyen erősségű szűrőt, fűtőt esetleg levegőztetőt ajánlanátok?”


Szűrőből ide jó még a belső. Olyat keress aminek a gyári ajánlás alsó határa kb megegyezik az akvárium méretével vagy nagyobb.

Fűtő hasonló: annyi wattosat vagy nagyobbat amennyi literes az akva s állítható termosztátos.

Levegőztető nem kell ha a szűrő fodrozza a vízfelszínt.


Mielőtt bármit megveszel ezeket ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]

2020. dec. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen kívülről az oldalára gondoltam a led szalagot. És ha csak guppit tartok elég a 60 literes is igaz?
2020. dec. 11. 22:03
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
64%
Igen a guppiknak elég a 60 liter, viszont ez az akvárium oldalára ragasztott LED szalag max reklámvilágításnak jó. Ha nem annak szánnád akkor gondolkodj az akvárium feletti elhelyezésén és min 20-25lm/l fényáram biztosításán 5000-6500K színhőmérséklet mellett. 60-literes akváriumnál kb 50-55 liter vízzel kell számolni és 20-40lm/l az-az közepes megvilágítás kell a növényzetnek. Egy 96-literes neonhalas biotóphoz viszont elég a reklámfény, oda nem fontos növényeket sem telepíteni max mohát és páfrányt, viszont nagyobb külső szűrő kell ( lágy enyhén cser és huminsavas fekete víz).
2020. dec. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Én ilyen méretbe tapasztalatból már egyáltalán nem ajánlanám a belső szűrőt. Már bocsánat.

Igen tudom, hogy jóval drágább akár, de idővel megtérül hidd el.

Mellesleg a belső szűrők hangosabbak is ha levegőztet is egyúttal.

Másrészt egy külső szűrőbe sokkal több töltet fér el, amin a biológiai szűrésed tökeletesre ki tud alakulni.

A led szalagot körbe felejtsd el, mert semmit nem ér.

Normális világítás kell, pláne ha növényeket is akarsz.

" Biotóp akváriumhoz elég a reklámfény? " Páfrányok igen bírják a kevés fényt, de nem hinném hogy kopp párfányozni szeretne a kérdező.

Mellesleg bármi kis növányt be szeretne rakni egy hét alatt kipusztulna.

2020. dec. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Egyet értek én ezt nem is ajánlottam, csak mint lehetőséget megemlítettem. Én sem hinném, hogy biotópot szeretne csinálni.:D
2020. dec. 13. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Öhm, már nem azért de amúgy miért lettünk ennyire lepontozva, főleg én az 1-esben? Mi rosszat (vagy inkább “nem hasznosat”) írtam? :/
2020. dec. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon hasznos volt mindegyik válasz.Köszönöm.
2020. dec. 13. 12:46
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előző hasznos válaszokhoz annyit tennék hozzá hogy én egyáltalán nem ajánlom hogy az akvárium körül legyen a világítás. A halaknak sem éppen kellemes, hogy nem felülről hanem velük szemből jön a direkt fény. És vízcserénél pedig kizárt ne kapjon egy kis vizet az akvárium oldala így veszélyes is lehet. Ha semmi komoly növényt nem szeretnél akkor jó ötlet a led szalag de inkább valami olyanra applikáld rá amit az akvárium tetejére tudsz rakni és pl vízcserénél le tudod venni az egészet.
2020. dec. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!