Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zebradanio szaborodasa?

Zebradanio szaborodasa?

Figyelt kérdés
van 3 zebra es 2 leoparddaniom es az egyik zebradanionak feltunoen nagy hasa van, lehet ez azert mert ikrak vannak benne vagy csak szimplan kover? Ha esetleg ikras mit tehetnek? Van halacska szuloszobam, ikraraccsal de igen kicsi sokaig 2 felnott hal nem hiszem hogy benne kellene legyen.

#hal #has #kövér #zebradanio #szaborodas
2020. dec. 29. 18:30
 1/10 A kérdező kommentje:
*szaporodasa😊
2020. dec. 29. 18:31
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Lehetne magyarul? 🤷‍♂️🤦‍♂️
2020. dec. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Elnezest ha nem voltam vilagos. A zebra danioim kozul egynek nagy kerek hasa van. Egyszeruen csak hájas vagy lehet ikrát fog rakni?
2020. dec. 29. 20:43
 4/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Igen előfordulhat és igen jól gondolod, hogy nem zárhatóak egy kicsi elletőketrecbe. Egy kisebb 25-30literes akvárium elsötétített oldalakkal, ikraráccsal, v hálóba tett diónyi kavicsokkal és egy cseh emelővel megfelelő az ikráztatáshoz. Világítani külön nem kell, elég a ráeső, v a szűrt fény. 12-15cm magas vízoszlop és kb 25fokos víz kell melynek háromnegyede akváriumvíz a maradék pihentetett csapvíz. Kell egy kupac jávai moha az aljára és kb ennyi. Nyilván kelleni fog ivadéktáp és sórákot is érdemes keltetni. A szülők csak az ikrarakásig maradnak itt, az ivadékok etetését elúszás után kell megkezdeni, a szikzacskó teljes felszívódása előtt kicsivel mert nem egyformán élik fel a tápanyagot és így elkerülhető, hogy éhen haljanak a fejlettebbek . Értelem szerűen az ikrarácsot, v kavicsot el kell távolítani, a moha marad és kiegészíthető egy kupac tüskéshínárral is. 2 naponta érdemes 15% vízcserét csinálni azonos hőfokú klórtalanított és vagy pihentetett vízzel pl SERA Aquatan. Egy kis iszaplopó is kell a kajamaradék eltávolításához. Ahogy növekszik a család úgy emelhető a vízszint is de itt már érdemes egy nagyobb akváriumot elindítani a serdülő ivadékok részére. Dús aljnövényzetű, v mohával sűrűn borított gyökerek között egy nagyobbacska társas akváriumban is leikráznak és néhány meg is maradhat. Én ez utóbbit tanácsolnám megvalósítani, mert mit kezdenél ennyi kishallal.
2020. dec. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Rajban ikráznak. Nem mellesleg rajban is tartandóak!

Nem párosával, meg nem szülőszobában. Ez így borzalmasan stresszes.

Külön ívató akváriumban, és rajban.

2020. dec. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Salx Narval, koszonom a segitseged. Esetleg azt megtudnad meg mondani, hogy korulbellul mennyi ido a "terhesseg"?
2020. dec. 30. 10:12
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha jó kondiban vannak (bőséges nyers és élő eleség) és ideálisak a körülmények akár hetente ikrázhatnak ivarérés után ami kb 3 hónap de féléves koruk után halgyárrá válnak.:D Igen lehet csapatban is ikráztatni de jobb ha csak a kiválasztott párjával próbálkozunk, mert ha már egyszer valamelyikkel szaporodott nem nagyon fogad el más hímet mármint ha az is ott van. Ha nincs szaporítási szándék kár ezzel vacakolni hagyni kell a rajt szabadon ikrázni a vegyes akváriumban. Tudom én egyszer muszáj kipróbálni, de gondolj a sok kishalra is.
2020. dec. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Persze nem is eroltetem ezt a dolgot vele, a mollyaim igyis csak ugy toljak ki a kishalakat bar csak egy par darab marad meg
2020. dec. 30. 16:12
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Az nem baj ha 1-2db megmarad feltételezem nincs teljesen kimaxolva az akvárium. Ha igen, akkor kell még egy, vagy egy nagyobb. Így kezdődött nálam is az őrület. Csak vigyázz mert könnyen úgy járhatsz mint én anno és mindenhol akvárium lesz a lakásban.:D
2020. dec. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ne is mondd, szerencsere parom is szereti oket de egy 60 literesbol lett egy 400, egy 220 es 2 60-as 😁
2020. dec. 31. 16:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!