Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe Cory Elegant megeszi az...

Törpe Cory Elegant megeszi az újszülött garnélát?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Jó napot!

Napok kérdése és "lefial" életem első yellow garnélája

(Bocsánat az amatőr kifejezésért)

Az akvárium 18 literes, és van benne 4 Db törpe cory elegant

Sok helyen utánaolvastam, de nem kaptam egyértelmű választ

Vajon megennék a törpe elegant-ok az újszülött, kb. 0,5 mm-es garnélákat vagy sem?

Van az akváriumban növényzet, de nem olyan nagyon sűrű.

Előre is köszönöm!



2021. jan. 5. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Gerinces állat ekkora akváriumban nem tartható. Egy sem, nem hogy négy. És igen, várhatóan meg fogják enni.
2021. jan. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
40 liter a minimuma a törpe corynak, de mégjobb a szabvány 54literes. Azokat az apró garnéla növendékeket bármelyik hal megeszi.
2021. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Igen, valószínűleg megritkítanák a garnélaivadékokat, dús mohatakaró között több maradna. Maximálisan egyetértek a többiekkel, ekkora akváriumban nem tartható kifejlett hal, még kis méretűek sem. Ez a társítás így nem jó a garnéláknak és a harcsáknak sem pláne, hogy nagyobb létszámban kellene őket tartani de nyilván nem ekkorka helyen. Vegyél nekik egy nagyobb akváriumot és bővítsd a rajt. A garnéláknak viszont jó a mostani akváriumod, persze a növényzetet dúsítani kellene, akár mohával, páfránnyal, v egy marék tüskéshínárral. Ha mindenáron együtt akarod tartani őket akkor 50-60 literes dús növényzet mellett ezt is megteheted minimális garnélaveszteség mellett, ami akár hasznosnak is mondható a túlszaporodás elkerülése végett. Ebbe az akváriumba egy kis raj nano hal is elférne még mellettük.
2021. jan. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl. 63literben amano garnélák vannak együtt vörös karcsú díszmárnákkal meg törpe páncélosokkal. De a 18 liter az nagyon kicsi, nem tud kialakulni a biológiai egyensúly.

-egy kicsit off, de miért kell lepontozni a jó válaszokat?

2021. jan. 6. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A Corydoras elegans kifejlett mérete 5-5,5 cm... kicsi ennek a 40 liter, alsó hangon 60 kéne.


A válasz pedig az, hogy a kisgarnélákat minden megeszi, aminek beférnek a száján.


Ha nem tudsz/akarsz nagyobb akváriumot venni, el kellene ajándékozni a páncélos harcsákat és garnélákra koncentrálni. (Mindig is sárgákat akartam, csak néhány potyautas red rili közbe szólt.)

2021. jan. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!