Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Leikrazott az egyik Ancim,...

Szabo.Klara kérdése:

Leikrazott az egyik Ancim, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval leikrazott az egyik Ancim (Ancistrus), de sajnos együtt volt márnákkal, akik csipkedtek az ikrakat, így külön kellett szednem az apa Ancit a kicsikkel, azonban az ikrakat nem tudtam kivenni úgy, hogy azok rajta legyen azon a kövön amire ratapasztottak. Az a gondom, hogy az apa Anci így nem igazán gondoskodik a picikrol, mit tudok tenni? Volt már valakinek ilyen?

2021. jan. 9. 11:33
 1/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Próbálj meg te gondoskodni róluk ha az apa nem foglalkozik velük. Ha nem sikerül sem baj, majd legközelebbi ikrázásnál felkészültebb leszel.
2021. jan. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!
2021. jan. 10. 11:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Én fél kókuszdiót tettem be ikrázó helynek.

Amikor leikrázott, akkor anyut a kókusszal együtt áttettem egy nevelő akksiba.

Pár nap amíg kikelnek, és utána még egy kupacban vannak szintén pár napig. Ilyenkor még vigyáz rájuk anyu.

Ha elúsznak a kicsik akkor anyu mehet vissza a helyére.

A kicsiknek kell 3-4 hét, hogy megnőjenek.


A kicsiket nem tettem vissza a nagy akksiba, túl sok lett volna. Eladtam meg elajándékoztam őket.


A nevelőakksi egy 30 lityis teknősnek való laposabb volt (ilyen volt kéznél). Aljzatnak mosott nagyon kis szemű kavics (1 mm körüli) ment bele, épp csak annyi, hogy az üveg ne látsszon ki.

Amíg el nem úsztak a kicsik nem volt bent szűrő sem, utána meg egy bugyborékos szivacs szűrőt kapott. Gömbmoha meg gyorsan növő hínárféle is mehet bele, megnyugtatóbb úgy a környezet.


Etetni spirulina tabi, forrázott saláta, reteteklevél, kelkáposzta, répa vagy ami épp volt. Csak figyelj rá, hogy mindig friss legyen, pár óra után amit nem ettek meg azt dobd ki mert be tud durranni.

Én egy ruhacsipeszre nehezéket szereltem, abba csiptettem, és egy madzaggal húztam ki ha megvolt az etetés.

2021. jan. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Anyu nem vigyáz rájuk, mert apu elzavarja a búsba ikrázás után :'D
2021. jan. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!