Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Dunai kövek megtisztítása,...

Dunai kövek megtisztítása, sterilizálása, algátlanítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


új teknős akváriumomba magam szeretném megépíteni a szigetet teknőseim számára. Ehhez nagyon szép lapos köveket tudtam szedni a Duna parton viszont a tisztításukkal gondba ütköztem. Szeretném száz százalékosan megtisztítani a köveket, mert ugyan a teknőseimnek valószínűleg nem lenne nagy baja, de nem szeretném ha az alga vagy valami más elszaporodna az akváriumban. Jelenleg újra és újra forró vízbe áztatom a köveket, két áztatás közt szivaccsal alaposan átsikálom, tisztítom ahogy tudom, illetve a vízbe szoktam ecetet is önteni. Viszont ezek érdesebb kövek, és sok részról nem tudok kézzel minden algát vagy földet eltávolítani. Ehhez szeretnék tippeket kérni, hogy mi az ami le tudna viszonylag hamar oldani mindent a kövekről? válaszokat előre is köszi.



#alga #akváriumi kő #dunai alga #kinti kövek #teknős sziget
2021. jan. 17. 19:36
1 2
 11/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kész a kőleves.:D Hát, algát még nem gyötörtek ennyire az biztos. Ha más téren is ennyire alapos leszel jó dolga lesz a tekidnek. Azért próbálj megbarátkozni a gondolattal, hogy az algák minden erőfeszítésed ellenére megfognak jelenni. A szűrésre, vízcserékre és a talajtakarításra is ennyi időt fordíts majd.
2021. jan. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
16-17 éve megvannak a tekik ez már a harmadik akvaterrárium. Csak eddig mindig olyan volt amiben beépített sziget volt műfűvel. Nekem ez a megoldás nem tetszik, szerettem volna magam készíteni számukra szigetet, ezért döntöttem a sziget mentes akvárium mellett, amibe én készítek szigetet. Viszont mindig steril dolgaim voltak, bolti kövek/kagylók stb.. azokat elég volt egyszer átfőzni. Ezeket a köveket viszont a Dunából és annak parjáról szedtem tegnap, szóval sárosak, algásak, koszosak. Nem szeretném megkockáztatni, hogy bármi is bejusson az új akváriumba. Tudom teljesen megakadályozni nem lehet, valamint a tekik is szívós állatok sokat kibírnak, viszont ha már pénzt és energiát áldozok rá, akkor rendesen megcsinálom hogy tényleg szép legyen. Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek.
2021. jan. 18. 13:16
 13/13 anonim ***** válasza:
Mosd meg forróvízzel, körömkefével, majd tedd be a sütőrácsra és lassan melegítsd fel 200 fokra, semmiképp ne hirtelen!!! Ha elérte, tartsd a hőt vagy fél óráig utána hagyd lehűlni. Ezután smirglizd le a felszínét és kész is vagy.
2021. jan. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!