Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fagyasztott haleledelt...

Milyen fagyasztott haleledelt ajánlatok?

Figyelt kérdés
Guppyk,törpe páncélosharcsa etetésére milyen fagyasztott haleledelt ajánlatok,lehet drágább minőség is,kezdő vagyok,ja és kb mennyit 8guppy,és 5db páncélos 5db törpe szívóharcsa 65literben,a válaszokat előre is köszönöm
2021. jan. 24. 07:48
 1/9 Grimfox ***** válasza:
100%
Szerintem a vízibolha jöhet maximum számításba. A guppy vízközben, és vízfelszínen táplálkozik, ezért a tubifex nem nagyon esne neki szájra, a páncélos harcsa és a szívóharcsa pedig aljzatról táplálkozik, főképp törmelék, maradékeltakarító, a talajról eszik. Nekik még elmenne a tubifex, de fagyasztott vízibolhából is bőven süllyed az aljzatra elegendő, hogy nekik is megfelelő legyen. Abból tudod megállapítani, hol táplálkozik egy hal, hogy merrefelé néz a szája. Aminek felfelé, az a felszínen, aminek előre, az vízközben, aminek lefelé, az talajon. A tápot eszerint kell kiválasztani nekik. Persze ez nem ökölszabály, a páncélos harcsa is felúszik a felszínre, mert egyfelől béllégző, azaz légköri oxigént is vesz fel, és ugyanígy képes a felszínre is felúszni tápért, illetve a felszínen táplálkozók is képesek vízközben, és talajról csipegetni, de nem ez az ideális nekik. Az élő, és fagyasztott vízibolha elég jól eloszlik a felszín, és a talaj között, és a kis szájú guppyk is meg tudják enni.
2021. jan. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget,és a fehér szúnyoglárva fagyasztva az jó lehet?
2021. jan. 24. 09:03
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogy 3 hete megy az akvárium üresen,és láttam hallottam hogy szoktak beletenni halkaját is,vagy nem szükséges,ha igen mennyit?
2021. jan. 24. 09:09
 4/9 anonim ***** válasza:

Van egy olyan cucc, hogy "Hatos tropikál", abban van vörös, fehér és fekete szúnyoglárva, artémia, daphnia, mysis, külön adagokban. Elég sok helyen tartják, mert változatos és nem vágja az embert falhoz az ára. Megveszed, kikísérletezed.


Nekem van egy olyan gyanúm, hogy megint fordítva ülünk a lovon. A törpe szívóharcsák vegák. A guppik meg a törpe páncélosok vegyes étkezésűek, utóbbi inkább hajlik "húsevőbe" hajlik.

A másik, hogy szép és jó a "törmelék, maradékeltakarító" meg az "algaevő", de ennyi alga meg maradék egy normális akváriumban nem keletkezik, úgyhogy ezeknek az etetésére is külön oda kell figyelni.


Zöldségekről röviden: mindenféle ízesítés nélkül, sima vízben blansírozva vagy megfőzve (szóval nem savanyú uborka meg húslevesből kipecázott répa). Ami nyugodtan mehet nekik: spenót, zöldborsó (ha megfőtt, nyomd ki a héjából), saláta (amennyiben garantáltan vegyszermentes), uborka, cukkini, uborka, sütőtök főzőtök (magok nélkül az utóbbiak), zöldbab. Lehet káposztaféléket (brokkoli, bok choy, leveles kel stb.) is adni nekik, én azért nem szoktam, mert átveszi a víz a káposztafélék jellegzetes illatát. Ha ezzel akarsz kísérletezni, javaslom vízcsere előtti napon tedd.

Amit nem esznek meg 12-24 órán belül, azt eltávolítod a vízből. Egyéni ízlésük van, nem mindenki szeret mindent, illetve időbe telhet, hogy rájöjjenek, hogy a fura cucc, amit beraktál a vízbe, az kaja.

2021. jan. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen szeretnék talajlakót tartani,de a két fajta lehet hogy sok,külön vizígény,melyiket válasszam szerintetek guppy mellé
2021. jan. 24. 09:26
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ja és még annyi hogy 3 hete megy az akvárium üresen,és láttam hallottam hogy szoktak beletenni halkaját is,vagy nem szükséges,ha igen mennyit?"

Csipetnyit.


Az a baj a "3 hete megy az akvárium üresen"-nel, hogy nincs ammóniaforrásod, így nincs semmi, ami bevonzza és etesse a nitrifikáló baktériumokat (ezek megtalálhatóak a légkörben, tehát nem szükséges palackozott verziót venni, pl Sera nitrivec. De ha vettél és nem etetted, valószínű kidöglöttek táplálék híján). Tehát jelenleg ugyanannyira nincs biológiai szűrésed, mintha másfél napja járatnád az akváriumot üresen.


Kötelező irodalom, mert úgy látom az kimaradt:

- [link]

- [link]


Biztos, ami biztos, rákérdeznék, hogy milyen szűrőd van. Tipikus kezdő hiba, hogy szettet vesznek, amiben rémesen gyenge a szűrés. Ha pontos márkát, típust írsz, az a legjobb.


Viszont ha még nem vettél halat, beszélgessünk már egy kicsit erről a társításról is, mert nekem nagyon nem áll össze.

A guppi a keményebb vizet szereti.

A törpe páncélos, amennyiben a Corydoras pygmaeus-ról beszélsz, lágy, savas vizet igényel, ami pont nem jó a guppiknak. Meg 8-10 fős bandát, mert az apró mérete miatt félősebb.

Én az Otocinlust is lágyabb vízebe ajánlanám. Meg nagyobb helyre. (Ha algaevőre vágysz, jó ide a süncsiga is vagy valamelyik neocaridina faj, pl. red cherry garnéla)


Kezdőként meghatározó, hogy milyen víz jön a csapból. Ha utána tudnál nézni a helyi víz keménységének, ph-jának (a helyi vízmű oldalán általában fent van), akkor előrébb lennénk.


Előre is köszi a választ :)

2021. jan. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A szürésem eihem pick up 2010,nálunk a viz kemény,legalábbis ezt mondják,bármit meghalgatok,halak társításáról,csak kérdeztem hogy ez a párosítás jo lehet,és halkaját milyet vegyek és mennyit etessek,mennyi ideig,ha még ezt leírnátok megköszönném
2021. jan. 24. 09:44
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogy 1hétig öntöttem bele baktériumkultúrát
2021. jan. 24. 09:45
 9/9 Grimfox ***** válasza:
A páncélos, és a tapadós harcsa teljesen kompatibilis együtt, mert az egyik főképp algát eszik, a másik a hullott eledelt. Mindkettő tisztít, csak mindkettő mást. Nyugodtan tarthatod ezt a két talajlakót együtt.
2021. jan. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!