Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki járt sikerrel Walstad...

Valaki járt sikerrel Walstad módszert alkalmazva? Leírná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

2021. febr. 2. 00:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a természetet akarod látni a polcon és nem egy makulátlan zöld szobadíszt, ha elfogadod hogy a pusztulás és születés egyszerre van jelen, ha megtűröd az algákat, gombákat, mulmot bomló levelet, persze mindet a maga helyén, akkor működik és szép is. Nekem a virágföld a talajban nem vált be mert ha kimerül jöhet a kirámolás vagy a tablettázás, az pedig nagy presztizs veszteség egy természetrajongónak. Mivel nincs szűrő ezért kezdetben nitrit mérő használata kötelező.
2021. febr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Használtam már a Balatonból gyűjtött és tűző napon kiszárított iszapot táptalajnak homok és folyami sóder keverék talaj alatt. Gyűjtöttem növényekkel, hazai apróbb halakkal telepítettem és csak belső mechanikai szűrő volt (cseh emelő). Dús gyorsan növő növényzet és kevés hal mellett elég jól működött. Az én természetszeretetemmel simán összeegyeztethető némi tápszer, mesterséges fény, vízcsere és vízszűrés ezért idővel ha kellett megtámogattam a növényzetet és vizet is cseréltem ha kellett. Algám az volt, mert nagyon dekoratívnak tartottam a Balaton partmenti üde zöld színű algával benőtt vörös köveit ( most is tartok, nevelek ezekből a sügéreknek). Hát ennél közelebb a naturál módszerhez csak a vízipálmás akváriummal jutottam, igaz abban a növényeken és pár csigán kívül más nem volt.:D Feltétlenül hiszek a növények víztisztító szerepében de egy akváriumban nekem elsők a halak és másodlagos mindenféle módszer, v irányzat betartása. A biotóp jelleg híve vagyok, de a halak érdekében elég tág határokkal.:D
2021. febr. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Balatoni iszap, az még a halottat is feltámasztja. Így aztán meg lehet tanulnia szakmát. Van "tescós" akváriumom is szűrővel, vízcserélő automatával, stb. de nem köt le annyira mind a "vadvizi".
2021. febr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szép is egy vadvízi akvárium, pláne ha örömödet lelted a gyűjtögetésben, kirándulásokban. Ha belevágnál egy nagyobb akváriumra és karantén akváriumokra is szükség lesz és gondolj a nyári melegekre is.
2021. febr. 4. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én mindenképp szűrővel, melegítővel és erős fénnyel üzemeltetném, illetve vizet is cserélnék, csak kevesebbet. Szinte low tech szinten foglalkoznék vele,azonban a virágföld használata foglalkoztat nagyon. Az egyedüli eltérés a kevesebb hal és a talaj lenne egy hagyományos akváriumtól, meg persze a kevésbé mesterséges összhatás. Ha valaki futtat még ilyesmi akváriumot, nagyon szivesen hallanék a tapasztalatokról!
2021. febr. 4. 20:10
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Ha nem ragaszkodsz talajtakaró növényzethez,"összefüggő gyephez" akkor ajánlanám az ültetőtálas megoldást. Ez az elegáns és láthatatlan megoldás különösebb beavatkozás, rombolás nélkül lehetőséget biztosít tápanyagpótlásra, növénycserére és átrendezésre.
2021. febr. 5. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!