Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet sima neonhalat guppival...

Lehet sima neonhalat guppival tartani?

Figyelt kérdés
20 darab neonhalat és 5-10 guppit szeretnék egy 250 literes akváriumba, de nem tudom hogy együtt lehet e őket tartani
2021. febr. 21. 11:02
 1/8 Skid05 ***** válasza:
89%
A guppy a keményebb, a neon a lágyabb vizet szereti, más párosításban gondolkoznék.
2021. febr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TOMANDO válasza:
49%
Igen
2021. febr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nékünk pont ez a két típus van együtt az akváriumban, egy énekes, 30 guppi és 10 neon.


Teljesen jól elvannak.

2021. febr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy énekes = egy éve. 😂😂
2021. febr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TOMANDO válasza:
Aneonok csoportos halak legalább 6 db legyen Bene de jobb ha több
2021. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ez a korábbi kérdés is a tiéd?:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


Elvileg igen mert közepesen kemény vízben (max 15 nk) jól elvan mindkettő viszont a neonnak sokkal jobb az ennél lágyabb, úgynevezett “fekete vizes” akvárium, árnyékoló növényzet de azért legyen hely az úszásra. A guppiknak meg jobb a keményebb víz, sok-sok növényt s nem sínylik meg annyira ha a növénytömeg mennyisége valamennyire az úszótér rovására megy.

Tehát kompromisszumosan megoldható de bíztatnálak inkább egy biotóp jelleget kialakítani. Ha neonhal rajt szeretnél akkor melléjük mehet 1 vagy akár 2 corydoras raj meg még egy vízközt úszó faj, valamilyen másik pontylazac. Sok lehetőség van dél-amerikai vonalon, én nem keverném nagyon a túl eltérő/ más földrészen élő halakat.

2021. febr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nálam kb ilyen arányban jól elvoltak. Volt még pár anci és torocatum is.
2021. febr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Ha ideális körülményeket szeretnél biztosítani a neonoknak akkor nem éreznék jól magukat a guppik a lágy enyhén savanyú vízben. A keményebb csapvíz a guppiknak jobb a neonok max elviselik de rövid életűek lesznek. A közepesen kemény csapvíz mindkettőnek élhető közeg egy kis extrával a neonok irányába ( pl tőzegkivonat, csersavpor, árnyékadó növényzet, 22-23 fokos víz) de korántsem ideális, ha ilyen a vizetek akkor éppenséggel társíthatóak. Én is mint már a korábbi kérdésnél is írtam a biotóp jelleget tanácsolnám követni.
2021. febr. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!