Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aqva zonic max bright double,e...

Aqva zonic max bright double,ez jó lehet?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy milyen fénycsöveket vegyek bele,pl márka,szinspektrum,kelvin, mert ami benne van az csak kipróbálásra írja,és még annyi lenne hogy mennyire vízálló mert be akarom szerelni a gyári tetőbe mert arról nem ír semmit sem, a régi világítást kiszerelném mert leégett a trafó meg minden megolvatt,a növények anubias,cryptó,vallisneria,bacopa,az akvárium,60×30×35és a tetőbe pedig a 45 centist szerelném be ha lehetséges köszönöm a válaszokat

2021. febr. 23. 07:32
 1/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

45 cm-es alatt erre gondolsz? -> [link]


Tehát 2x15w fény ami ugye 30w és az akvárium 63 literes azaz ezzel kb 0,47 w/l fényed lenne ami közepes fényerő (0,4-0,5 w/l és lumenben 20-40 lm/l számít közepesnek). Ezekhez a növényekhez jó lesz. Fénycsőből tehát adott a 15 wattos mármint csak ilyet tudsz belerakni, 6.000-6.500 kelvines legyen azaz a 860, 865, 960 vagy 965 jelzésű csöveket keresd.

2021. febr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen erre gondoltam,csak nem tudom hogy mennyire vízálló,mert a gyári tetőbe szerelném be és ott van pára rendesen,csak a gyártó nem ír erről semmit sem, én legalább is nem találtam,és a fénycsőből milyet tegyek bele,mondanál két különbözőt,mert gondolom nem egyforma csövek kellenek egymás mellé. köszi
2021. febr. 23. 08:58
 3/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Azt nem tudom ,hogy lesz-e valami baja ha beépíted a tetőbe, elvileg az ilyeneknek bírniuk kell a magas párát elvégre víz fölé vannak tervezve. Az már más téma ,hogy én inkább egy az egyben levenném a régi tetőt s csak ez lenne. Esetleg ha ugrálós halak vannak akkor csinálnék egy keretbe feszített szúnyoghálót vagy valami ilyesmi.


Csövekből mehet 2 egyforma “napfényes” 6500 kelvines. Még ha legalább 3 cső lenne s igényesebb növényzet akkor lehet ajánlanám ,hogy a középső cső olyan rózsaszínes növényes cső legyen, de így 2 csővel bőven jó ha sima napfényes mindkettő.

2021. febr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom az endler guppik mennyire ugrálósak?
2021. febr. 23. 09:17
 5/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Nem igazán azok. Legyenek jók a vízértékek s használhatsz felszínen úszó növényeket is (pl: békalencse, kagylótutaj, úszó májmoha) illetve olyanokat amik felérnek a felszínre (a valiznéria is ilyen) ,hogy némileg árnyékoljanak s ez biztonságérzetet ad a halaknak. Ha nincs okuk ugrálni akkor nem is fognak.
2021. febr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké köszönök mindent!!!
2021. febr. 23. 10:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem különösebben érdemes 2 eltérő csővel világítani, de ha mégis kéne mondanom egy alternatívát, az abban az esetben lehet "jó" (már ha akarod egy kicsit bonyolítani az életed) ha a 2 csövet külön tudod kapcsolni.


Nekem most is így megy az egyik akvám, hát egy ilyen napkelte, napnyugta szimulátornak hazudott parasztvakítás.

Nagyjából annyi az egész, hogy az egyik cső az 840-es, tehát 4000 kelvin.

Kicsit melegebb fehér, kb hagen sun glo, vagy sera tropic sun csöveihez hasonló, bár azok 5 sávosak, ez meg 3.

Na szóval reggel-este 1-1 órát ez magában megy, külön időkapcsolóra kötve, és a fő időszakban világít mellette egy 860-as 6000 kelvines másik cső. A 860-as megy 10 órát, a 840-es meg 12-t.

2021. febr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!