Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új világításnál mire kell...

Új világításnál mire kell figyelni,hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
A régi világításom 15w 5000k a gyári tetőbe és egy diversa led expert 50cm kiegészítés képpen,csak a gyári az leolvatt,meg a növények sem nőttek alatta egyáltalán és barna alga is felütött a leveleken,a növények crypto fajták, vallisneria vizikehely,bacopa,anubias,most rendeltem egy új világítást 2×15w 865, 6500kelvines csöveket és a lámpát,ezzel szeretnék felvilágosítást kérni,hogy elmúljon az alga meg a növények is szépen fejlődjenek,a szűrés eihem pick up 2010, 63litetes az akvárium,és naponta tápoztam a növényeket,easy lyfe profitóval és carbóval ,a halak száma eddig 5db endler guppi,most kezdtem a betelepítést 1hete,több mint egy hónapig üres járat volt

2021. febr. 24. 13:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel.. a tápot biztos, hogy szereti az alga is.
2021. febr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Norbig ***** válasza:
100%

Az 5 endler mellè ne is igen tervezz már mást,ha marad a belső szűrő,intenzív növènyi növekedèssel mèg max egy csapat cory el lenne velük.


A profitóval az az egy problèma,hogy az csak micro táp,főleg vasat tartalmaz,nitrát ès foszfát mentes,a nitráttal nem is lenne baj,a halak miatt keletkezik,viszont foszfát hiány az biztos hogy lesz.


Tápozásnak nem ajánlanám kezdőkènt a mono tápozást,inkább TF planter ès TF macro amit ajánlanèk,napi lebontásban tápozni.

0,4 ml planter ès 0,6-0,8 ml macro táp naponta látatlanban,a macro-t ki kell tapasztalni.


Fontos a heti vízcsere is,a Te esetedben 20L-t nyogodtan cserèlhetsz.



Ha profitoval tápozol növènyeid közül a bacopa valószinüleg nem fogja sokáig húzni foszfát hiány miatt,felkopaszodik.

A vallisneria,fodros inkább nitrát igènyesek,ha eleget termelnek a halak akkor èletben maradhatnak,a crypto talán átvèszelheti profito-val is.


Bejáratás alatt tettèl pár csipet tápot az akváriumba?

Ha nem akkor nem indultak el a biológiai folyamatok.


Indiai vízicsillag illetve kocsány nèlküli ambulia sokat segítene az algák ellen,gyorsan nőnek ezáltal több tápanyagot is vesznek fel,termèszetes ellenfeleik az algáknak.


Milyen a talaj?Esetleg egy kèpet tudsz mutatni a teljes akváról?

2021. febr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én csak általánosságban szólnék hozzá.


Tehát

-Elültetted a növényeket, amik előtte ki tudja milyen környezetben voltak, milyen módon nevelték őket. Ez alapból egy sokk, amit hosszú idő kiheverniük. Meg kell szokniuk az új környezetet.

-Utána elkezdted betelepíteni a halakat, amik trágyázzák a vizet, tehát a még meg se szokott tápozás máris borul. Ezen a ponton már nem is csoda az algásodás.

-Utána volt egy világítás csere, ami szintén egy jelentős változás, nem mellesleg kiindulási alapja mindennek, szűrés erősségét meghatározza, tápozás mennyiségét meghatározza, tehát ami eddig volt az kapásból stornó, minden szempontból.


Ez, egy kapkodás.

Lehet, hogy neked nem annak tűnik, de egy akvárium élete, bioritmusa, ennél jócskán ráérősebb!

Nem kiforrott a rendszered, nem adtál időt a változtatásoknak.

A jelenlegi problémák simán lehetnek az előző paraméterekből származó "örökség" részei. Adj egy kis időt az akklimatizálódásnak, az akvárium önmagától is keresi az egyensúlyt, de ehhez idő kell, hogy lásd, milyen változásra hogy reagál.

Sok volt most ez a változtatás, én egyelőre csak a részleges vízcseréket csinálnám, és rávárnék, mit lép az aksi.

2021. febr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Mindent úgy csináltam amit itt ezen oldalon ajánlottak,írtak,a profitót is itt ajánlották, és a plusz világítást is,de igy hogy elromlott vennem kell egy másikat amit fentebb leírtam hogy milyen és ehez szeretnék tanácsot kérni,de eddig is betartottam szinte mindent,amit írtak,írtatok,a talaj pedig kb 3cm gyöngykavics 0.5+4cm gyöngykavics 0.1 a növényeknél a gyökérnél jbl tápgolyo össz 3db félbevágva hogy minden gyökérnél legyen,akkor légyszives írd már le hogy csináljam meg mit vegyek,mert nem olcsó játék a növénytápok sem,most meg azt írod hogy nem jó,más meg azt irja hogy jó,hát én nem tudom már mit csináljak,most holnap megjön az új világítás legkésőbb hétvégén beszerelem,és ha leírod hogy csínáljam tisztalappal kezdem az egészet előről,az aki 45 napig ment üresen és mindíg szórtam be kaját is ahogy írták a többiek is,mert ezt is megkérdeztem,magas kh gh írták nemjó elkeztem lágyítani a vizet most 15gh és 11kh ennél lejebb nem nagyon tudok menni,mármint a guppik miatt sem,de azt írták hogy ezek a növények megmaradnak ilyen paraméteren,de akkor lehet ez sem igaz?
2021. febr. 24. 17:54
 5/18 A kérdező kommentje:
A heti 2 ×15% vizcserével és pórszívózással csinálom most jelenleg,de majd később átállok a heti 30-ra,
2021. febr. 24. 17:57
 6/18 anonim ***** válasza:

Az akvárium türelemre tanít!

Jöjjön meg a világítás, álljon be a rendszer, ne változtass semmi jó pár hétig, és majd utána meglátod, mi újság van.

Az akvarisztika nem gyógyszerészet. Nem létezik pontos recept, mert minden akvárium más. Értelmezd a 3-mas válaszom. Egyáltalán nem csináltál rosszul semmit, de egy akvárium bioritmusát fel kell venni.

Mindenkinél vannak algák, meg nem 100%-ot teljesítő növények, és neked egy totál friss rendszered van. Majd beérik. Egyelőre csináld aljzatporszívózással a részleges vízcseréket. Óvatosan, a gyökértápok ne kerüljenek a felszínre.

2021. febr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ok, és a profitó carbóval is mehet napi szinten továbbra is, kiszámoltam pontosan a heti adagot fecskemdővel adagolom, ez így jó lessz akkor?
2021. febr. 24. 18:19
 8/18 Norbig ***** válasza:

1 hónapig voltak neki bent csak a növènyek,1 hètre rá mentek a halak,barátok között is 5 hètig bent voltak a növènyek.

Kb 2 hèt a gyökeresedès ha minden jól megy,4 hèt alatt látni ha gond van,ő 5 hètnèl jár,teljesen jogosan akar változtatni,mivel alapjában vève sem jó a tápozás.


Nem mellesleg igen,van alga mindenhol,csak nem mind1 mekkora mèrtèkben.


GH,Kh most úgy rendben van,nem szikes a vized.


Igen sajnos hátránya az oldalnak hogy nèv ès arc nèlkül oszthatnak tanácsokat olyan emberek akik mèg èletükben nem akvarizáltak vagy szándèkosan akarnak fèlre vezetni.

1 mentort jobb követni vagy a nagy többsèg egybehangzó tanácsát,több emberre egyszerre nem lehet hallgatni,annak csak Te ès az akvád látjátok a kárát.


Tudom hogy nem olcsó a tápozás,de a mono foszfát ès nitrát sem olcsóbb hogy kiegèszítsd azt ami most hiányzik a profito-ból,plusz kockázatos kezdőkènt mono tápozni,nem ajánlom.

2021. febr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Igen, 1 hónapja vannak bent a növények, de az utóbbi 1 hétben történtek jelentős változások, tápozás, világítás terén! Illetve ezek szerint utóbbi még csak most fog megtörténni! Ezért ezek a változtatások még nem fejtették ki a hatásukat!

Nem írom le megint, ha valaki meg akarja érteni, olvassa el az első válaszomat.

2021. febr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Rendben, majd később látom mit reagálnak az új világítással a növények,ha nem alakul akkor változtatok,de köszönöm mindenkinek a segítdéget
2021. febr. 24. 20:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!