Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » "Sima" fénycső növényes...

"Sima" fénycső növényes akváriumba?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy egy mezei philips ...865 (6500k) cső megfelel növényes akváriumokhoz, vagy mindenképpen kifejezetten akváriumi célra gyártott kell hogy legyen?

Nem igazán nőnek a növényeim alatta, pedig a tápozás szerintem rendben van.


2021. márc. 3. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó. Fölösleges növényes jő, semmivel nem tud többet mint a napfényes.

Máshol kell keresni a hibát.

Pl: Teljes a tápozás? Mikro, makro elemek, CO2-

Vízparaméterek, túl kemény, és/vagy szikes víz-

Elég a fény? Növény fajták fényigényét kielégíti a fényforrás? W/l, vagy lm/l arány elegendő?

2021. márc. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
cső
2021. márc. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Skid05 ***** válasza:

Maga a cső kelvinszám alapján teljesen kiváló akvárium fölé, a kérdés, hogy fényerővel hogy állsz bruttó literre vetítve, illetve milyen növényzetről van szó.

A tápozást részletezd pár gondolatban (ideértve a táptalajt is).

2021. márc. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akvárium: 63l


5cm-el az üveg felett 2x18w philips master 865.

Tápozás: Greenaqua micro-macro (EI szerint adagolva, de fele adagban, ahogy ajánlják low techez), Seachem excel gyári adagban. Lakók: Sakura garnélák, csigák, hidrák :) Talaj: 5cm Jbl manado dark, alatta 1cm virágföld. Víz: csapvíz: kh: 8, gh 16 ph: 8-8,5 Szűrő: Eheim biopower 200 matrix troppal töltve. A növények csak vegetálnak, 2 hete keztem a green aqua-s tápozást.

Nem tudom hol a hiba :(((

2021. márc. 3. 23:19
 5/7 A kérdező kommentje:
Előtte tropica-val tápoztam de nem nekem való ez a lőjük be az arányokat, akkor is ugyanez volt, semmi növekedés. Gyakorlatilag zero. Van egy jópár ecsetalgám is, leginkább az aljzaton.
2021. márc. 3. 23:22
 6/7 A kérdező kommentje:
Növények: Cryptocoryne wendtii, cryptocoryne undulata, rotala rotundifolia, hygropila polysperma
2021. márc. 3. 23:23
 7/7 A kérdező kommentje:
Az azért már a szégyen kategória ha a crypto sem nő :(
2021. márc. 3. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!