Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fűtő nélkül is meleg víz?...

Fűtő nélkül is meleg víz? Szűrő okozhatja?

Figyelt kérdés

Fűtő nincs, 27 fokos a víz, ha nem megy a lámpa, lámpával (led) méginkább, érezhetően langyos (meleg) a kéznek. Tegnap raktam össze, félek hogy be fog poshadni a víz emiatt. Ez az első lefedett akváriumom, nem tudom, normális jelenség-e ez 30 liter.


Mennyi az a maximális hőfok ami még nem okoz vízposhadást? Cseréljem le a szűrőt?



2021. márc. 5. 07:28
 1/3 anonim válasza:
Valószínűleg
2021. márc. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen szűrőd van?
2021. márc. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az nyilvánvaló, hogy a világítás képes megemelni némileg víz hőfokát, pláne kis akvárium esetében de a szűrőkre ez nem jellemző. Szerintem ha világítás nélkül magasabb hőmérsékletet mérsz mint a szoba hőmérséklete akkor inkább a hőmérőt kellene tesztelni. Légpumpáknál még úgy ahogy elképzelhető ilyesmi, mert ezek elég rossz hatásfokúak és üzemszerűen elég melegek vagyis meleg levegőt nyomhatnak de motoros szűrőknél még nem tapasztaltam hasonló hőtermelést. Azt, hogy sok e mindig a tartott halak igényétől függ, egy bettának pl pont jó és a legtöbb trópusi halnak is megfelelő. Az viszont fontos egy fűtés nélküli kisebb akváriumnál, hogy ne ingadozzon túl nagy mértékben a szoba hőmérséklete, mert hamar letudnak hűlni, ill feltudnak melegedni. Ha a víz rendesen szűrt és rendszeresen csinálod a részleges vízcseréket, valamint kissé fodrozódik a felszín nem tud beposhadni még ettől melegebb víz esetében sem. A tetőn rést kell hagyni, hogy szellőzni tudjon.
2021. márc. 6. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!