Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyit adagoljak,a tf planter...

Mennyit adagoljak,a tf planterből?

Figyelt kérdés
Van egy 60 literes akváriumom,kozepes mennyiségű növényzettel:crypto fajták javarészt,kb vagy 9csokor,3-4tő valliznéria,1 bacopa,1indiai vizicsillag,meg egy tő aminek nem tudom a nevét,szerintem valamilyen páfrány,most vettem tf plantert mert edig neptunt használtam nem sok sikerrel,mennyit adagoljak a növényeknek hogy elég legyen nekik szerintetek,+macró táp kell hozzá ezekhez a növényeknek,10db endler a lakója az akváriumnak és a világítás 2db daylaight 15w-osak, 6500kelvinesek,szűrés jbl i100
2021. márc. 16. 21:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Amit vettem tf planter micro,ez lemaradt, és ehez kell macro is,még annyit hozzá tennék hogy a növények nem nagyon fejlődnek a bacopa ilyen halvány szinű és hullik a levele,a vallisnéria barnúl fentről lefele és vékonyodik halvány szin, az indiai vizicsillag meg levélcsavarodás,enyhén sárgul az alsó levelei és barna foltok vannak rajta ,de még lehet hogy lyukas is,a cryptók jól vannak,
2021. márc. 17. 05:34
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van gyári adagolás a flakonokon, amit viszont javasolok hogy ne vedd figyelembe. Legalább a felével kezd el. micro - macro arány pedig 1:2 legyen.

Pontosan úgysem tudjuk megmondani neked. Ki kell tapasztalnod és azért érdemes kevéssel kezdeni, hogy ne algásodj be rögtön.

Napi adagolást javasolnék.

2021. márc. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor a neptunt továbra is használjam,mert ebben van macró is,csak kérdés mennyi?
2021. márc. 17. 10:41
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha igen,1ml neptun mehet naponta macro pótlásra,plussz tf micró gyári féladag/7nap
2021. márc. 17. 12:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nem ismerem a neptun tápokat, így nem is tudok jó választ adni erre. De ha van lehetőséged akkor mindenképpen elgondolkodnék a tf tápcsaládba. Együtt márkán belül használva lenne a legjobb minden.

microt és macrot is naponta adagolnék. Én fecskendőbe szívtam fel őket, azzal kisebb mennyiséget is jól lehet adagolni. ~ 15-30 ft/ db a gyógyszertárakban.

2021. márc. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké,köszi hétvégén beszerzem, inkább biztosra akarok menni mert a növények már nem sokáig birják,de remélem a tf táp,meghozza az eredményt!a neptunnal ellentétben!!
2021. márc. 17. 13:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!