Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az üvegtető számít a világítás...

Az üvegtető számít a világításnál? Csökkenti a fényerőt? Pláne,ha csúszótető, ezáltal dupla?

Figyelt kérdés
2021. márc. 28. 00:40
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
100%
Igen némiképp csökkenti, pláne ha vízköves. Kb annyival csökkenti a fényerőt mint amennyivel növeli a reflektortükrök felszerelése. Kicsit macerás de érdemes tisztán tartani mert a vízkőfelrakódás az tényleg sokat tompíthat. Léteznek számszerű adatok is de sajnos ezekre már nem emlékszem és arra sem, hogy hol olvastam.:D Én mondjuk csak ott használtam ahol nagyon fontos volt,( pl labirintkopoltyúsok) nagyon utáltam pucolgatni, inkább vállaltam az elpárolgott víz pótlását. Az ugrálósabb halaknál is inkább szúnyoghálót alkalmaztam mintsem üvegtetőt. Az is az igazsághoz tartozik, hogy én nem a fényerő miatt döntöttem az elhagyásán, egyszerűen nem szerettem vele foglalkozni.
2021. márc. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :)

Boraras merah csapat és garnik lakják az akváriumot. Náluk lehet számítani szökési kísérletre? :)

2021. márc. 28. 13:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!