Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 250literes akvárium csak...

250literes akvárium csak belső szűréssel működhet?

Figyelt kérdés

Van egy ferplast bluwave 07 névre hallgató szűrőm, 900L/h kapacitással és 11L szűrőanyag fér bele(csak tm20 és tm30 szivacsot tennék bele, esetleg perlont)

A koncepció: egy dús növényes akvárium, kisebb pontylazacokkal, és páncélos harcsákkal. Működhet?

Külső szűrőt nem akarok, elég volt egyszer laminált padlót cserélni miatta...



2021. ápr. 24. 16:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit csúnyácska egy nagy fekete doboz egy akvában, meg én tennék bele kerámia golyókat is.


Próbáld ki. Vagy bejön, vagy nem.

2021. ápr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Majd a növények eltakarják, meg fekete háttér lesz amúgy is
2021. ápr. 24. 22:17
 3/13 Skid05 ***** válasza:
100%

A kialakítására rákeresve szerintem áramlásban igencsak diszkrét lesz a 4. hét végére, egy dús növényzetű akvában ez algariadóval fenyeget. Na meg az a 11l is inkább marketing, a beszívó rész, a motortér meg a rekeszfelosztás sanszos, hogy 10l alá viszi. Ha mindenáron belső szűrés a mattent is megfontolnám, egy ennél erősebb powerhead-del.


Esetleg ha belefér az idődbe és nem félsz a gyártó bosszújától leírhatnád, hogy melyik külső szűrő csinált kacsaúsztatót a nappaliból, és mi volt a hiba forrása, hátha okul belőle a nagyérdemű...

2021. ápr. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Növénytelennek induló 300-l sügéresemet 2db EHEIM XL szűrte 3D-s hát és oldalfalba építve kevés hal mellett. Nagy létszámú sügércsapatra váltva a biológiai és mechanikai szűrést mechanikai és kémiai szűrésre cseréltem és dús növényzetet, mohafalat telepítettem. Ez kb 12 éve működik így heti 30% vízcsere mellett. A szűrők adottak voltak, különben én is külső szűrőt használtam volna. Bizonyos óvintézkedések mellett kivédhető a lakás elárasztása. Nehéz megmondani, hogy nálad elégséges lesz e a szűrés de meglehet oldani belső szűrővel is,v szűrőkkel, esetleg gyakoribb vízcserékkel,v szűrőanyagcserével, létszámkorlátozással, növényesítéssel stb. A víz terheltsége mindig a mérvadó ha az rendben van akkor gyakorlatilag mindegy hogyan és mivel érted el.
2021. ápr. 25. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Állandó, alapos aljzatporszívózás, minden egyes heti rendszerességű részleges vízcserénél kötelező, ez teljesen biztos. Mechanikai szűrésed gyakorlatilag nem lesz! Hogy az állandó porszívózás elégséges lesz e, az több dolog függvénye, de kiindulásnak ezzel kell próbálkozni, így adsz esélyt annak, hogy valahogy működőképes legyen.
2021. ápr. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Igen, sajnos arra nem építhet a kérdező, hogy a halak felverik a koszt a szűrő pedig kiszedi, mint az én esetemben. Minden esetre fokozott telepítést ajánlanék, így jobban megfigyelhető, hogy hol a határ.
2021. ápr. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tetra ex 1200 plus a csapnál elrepedt, mikor nem voltam otthon, kb. 150liter víz elfolyt.


És ha rásegítek egy powerheaddel au áramlásra? Vagy egy karos szivacsszűrő hasznosabb lenne?

2021. ápr. 25. 07:39
 8/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

A powerhead jó ötlet de mindenképp olyat szerezz be ami szabályozható. S ha már beruházol egy olyanra akkor nem árt ha rá tudsz húzni egy szivacsot, az is segít a szűrésben. Végül is ha elég ügyes vagy akkor meg lehet oldani ezt is esztétikusan.

Jól megtervezett növényzet, haltelepítettség mellett ügyelve a részleges vízcserékre és talajporszívózásokra nem lesz gond.

2021. ápr. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
250L-nél már érdemes rejtett kicsövezést alkalmazni a fürdőszobába. A részleges vízcsere is egyszerűbb és ha a külsőszűrőt egy vödörbe állítod, az esetlege folyás is elvezethető vele.
2021. ápr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát én biztos, hogy nem hagynám a TETRA ex-et porosodni. Megértem az aggályaidat de lehetne óvintézkedéseket tenni annak érdekében, hogy ne okozzon kárt. Első lépésként a szűrőt beleteszed egy lavórba v valamibe. Ha bizalmatlan vagy a csapjával akkor tedd közvetlen a csonkra a csövet és csőszorítóval rögzítsd. A csapok az akvárium peremén belül is felszerelhetőek csak ez kicsit megnehezíti a szűrő tisztítását. Lehet, hogy ezerből pont te foktál ki egy anyaghibás csapot és minden megoldódna egy cserével de más csapot és visszacsapó szelepet is lehetne keresni hozzá. Ne érts félre nem akarlak befolyásolni csak sajnálom, hogy ott a jó szűrőd és nem mered használni egy tönkrement csap miatt. Amúgy hol repedt el, nem a rögzítőcsavarnál?
2021. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!