Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalat lehet tartani...

Aranyhalat lehet tartani 100-200 liternél kisebb helyen?

Figyelt kérdés

van 1 nagy bólés tálam akváriumnak berendezve már sok ideje megy szépen beállt 1 év alatt volt egy harcolóshalam szép nagy úszós hím de sajnos a hónap elején elvitte a fátyol kór amit élő tubiflexxel hozhattam be tavaly, a boltba meg éppen jöttek ilyen hólyagos szemű aranyhalak meg ilyen érdekes

hagyományos alakú aranyhal de barnás vagy inkább bronz színnel és akarok ilyet, mennyi idő mire kinövik? neten 100-200 litert olvasok mindenol de szerintem elég kisebb is nem olyan nagyok ezek a halak természetesen a talajt kihipóztam meg kidobtam a dekort stb. és újat kapnak hogy az előző hal betegségét ne kapják meg


rossz szándékú emberek ne írjanak kösz


2021. ápr. 28. 22:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
50 l/aranyhal. Mivel társas állatok, több is fog kelleni belőle, így ki lehet matekozni, mekkora hely kell. Ennél kisebb helyen hullanak ezerrel.
2021. ápr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
97%

Ez is a te kérdésed? Csak a miheztartás végett: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


Na vajon miért lett beteg a betta?

A fő kérdésre a válasz: nem, nem lehet kisebb helyen aranyhalat tartani. Még 200 liter is eléggé az alja, nemhogy a 100. Tudod, ezek megnőnek 15-20 cm-esre s akár 1 kiló fölé is, a hagyományos “tavi” formák (amik az említett akvaméretnél egy nullással nagyobb tóba valók) meg 30 cm fölé.

2021. ápr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
igen csak azt a felhasználó profilt megszüntettem az ilyen okoskodók miatt kár is volt vissza regisztrálni mert még mindig nem változtatok ezek szerint
2021. ápr. 28. 22:45
 4/13 A kérdező kommentje:
amig kicsik addig minek nekik akkora hely? amúgy meg a bettát a tubiflexel behozott betegség vitte el
2021. ápr. 28. 22:45
 5/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
96%

Az egyszer sem fordult meg a fejedben ,hogy esetleg véletlenül mi nem kötekedő okoskodók vagyunk hanem olyan emberek akik némiképp jobban értenek az akvarisztikához és elsősorban segíteni szeretnének?

De ha nekünk nem hiszel akkor higgy a szakirodalomnak amit linkeltem is a másik kérdésnél.


Az ,hogy “amíg kicsi elég neki kisebb hely” részben igaz, de nem hiszem ,hogy az a tál indulásból megközelíti a 100 litert s azt sem hiszem ,hogy majd mindig félévente veszel egy 50 literrel nagyobb akvát. A technikai felszerelésről nem is beszélve. Persze javíts ki ha tévedek, szerintem én ész érvekkel meggyőzhető ember vagyok.

Nem lenne egyszerűbb már az elején mindent jól csinálni s felfogni ,hogy az élőlényeknek vannak igényeik s nagy felelősséggel jár bármilyen élőlényt gondozni?

2021. ápr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Rossz szándékú ember az aki arra biztat, hogy ideális körülményeket biztosíts a leendő állataidnak, vagy a lehetőségeidhez mérten válassz halakat? Ha igen akkor jelezd és nem írok választ.
2021. ápr. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Beletenni éppenséggel bele lehet, csak az nem akvárium lesz hanem ammóniás halászlé fosbólé. A növények örülni fognak ha nekik készìted. Amúgy pl szűrő hogy fér el egyáltalán egy ilyen tálban?
2021. máj. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

A legkisebb, a teleszkópszemű kb. 1 év alatt éri el a 15 cm hosszúságát. Ha aranyhalazni akarsz, nem fogod tudni megkerülni a nagy akváriumot. Azért is a felnőtt mérethez kellene számolni, mert 200-300 literes akváriumhoz bútort is kell szerezz. Ezek a halak akár 15 évig is élnek.


Ami a bólé projektet illeti, ha sem észérv, sem szakirodalom, senki nem tud meggyőzni hogy NE, egy másik bettával jobban járnál, mert ezek alkalmazkodtak hozzá hogy rövidebb (ez esetben hosszabb) ideig elviseljenek ilyen zord körülményeket.

2021. máj. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
szerintem meg nem kell nekik akkora hely 15 cm az nem is olyan nagy meg amúgy is kisebb marad ha kicsi a hely amúgy ketten vannak és tök jól érzik magukat megint elbuktatok okoskodók azt se tudjátok miről beszéltek nem értetek semmihez ennyit rólatok
2021. máj. 4. 15:38
 10/13 anonim ***** válasza:
Kezdőként beleestem ebbe a hibába. Hallgattam a kisállat kereskedőknek, szép számmal hullottak a halak, a rekord élettartam 2-3 év volt.
2021. máj. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!