Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki tud különlegesen és...

Valaki tud különlegesen és szépen kinéző viszonylag igénytelen halat vagy teknőst mondani (háziállat)?

Figyelt kérdés

2021. máj. 22. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Betta esetleg, Sárga fülű ékszerteknős
2021. máj. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Nagyjából mit takar az “igénytelen” jelző? Egyszer egy (vagy több) válaszoló nagyon jól megfogalmazta miszerint nincs igénytelen hal, csak igénytelen akvarista. Ehhez tartsd magad mert tényleg nincs igénytelen hal csak “tág tűrőképességű/ kezdők számára is könnyen gondozható”. Persze ezt ne sértegetésnek meg kioktatásnak vedd, nem úgy értettem ,hogy már mindjárt az első mondatomban leigénytelenezlek.

Egyéb iránt ezeken az oldalakon tudsz mazsolázgatni, legalább is halak szempontjából mindenképp:

[link] , [link] , [link] , [link]


Ami így hirtelen eszembe jut ami szép is meg könnyen tartható is: guppik (szivárványos és endler), xifó, molly, platti; betta (sziámi harcoshal), paradicsomhalak, gyöngy gurámi, kék gurámi, törpe és méz gurámi; neonhalak, serpalazac, fantomlazacok, tetra; vitorláshal; zebra és leopárd dánió, rózsás díszmárna, ékfoltos razbóra, szumátrai díszmárna, aranyhal; páncélosharcsák (Corydoras), közönséges algaevő/ anci; csíkfélék stb-stb. Jó néhányból többféle szín és formaváltozat létezik.


Fontos megjegyzés ,hogy természetesen nem mind egyszerre mert a legtöbb nem tartható egymással. Illetve még sok más faj van ami jó kezdőknek, most tényleg csak párat soroltam ami hirtelen eszembe jutott. Azt sem tudom neked mi tetszene, lehet egyik másik nem is fog neked annyira tetszeni ,hogy tartsd.

2021. máj. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
koi
2021. máj. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem görögteknősöm van. Ő nem vízi élőlény. Télen jégsalátát és uborkát fogyaszt. Nyáron lehet neki adni gyermekláncfüvet, dinnyét, kevés epret, lóherét, útilaput. Nem kell vele sokat foglalkozni, nem kell kajáját hűtőben tárolni. Teljesen jó, cuki háziállat. :)
2021. máj. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen. Minden állatnak vannak igényei. Etetni, takarítani kell.

A betta és a koi ponty egyáltalán nem "igénytelen" halak, inkább csak gyakoriak sajnos mert sokan őket veszik kezdőként.

Mielőtt bármilyen állatot veszel, alaposan nézz utána hogyan kell tartani és pl hogyan kell beindítani egy akváriumot.

2021. máj. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!